برای خرید ماشین لباسشویی، فاکتورهای مهمی وجود دارد که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. به طور مثال قیمت ماشین لباسشویی یکی از مهمترین فاکتورهای خرید ماشین لباسشویی است و متاسفانه این فاکتور به حدی اهمیت دارد که برخی از افراد کیفیت را فدای قیمت می کنند. در این جا چندین نکته مهم را در هنگام خرید ماشین لباسشویی به شما بازگو می کنیم تا با چشمی باز و آگاهانه، خرید ماشین لباسشویی را انجام دهید.

 

بارها شده است که در فروشگاه، تحت تاثیر حرف های فروشنده، اجناسی را خریداری می کنیم اما زمانی که به خانه می آییم، از خریدمان پشیمان می شویم. افرادی که قصد خرید ماشین لباسشویی دارند، معمولا سوالات زیر را می پرسند.

  • بهترین مارک لباسشویی کدام است؟
  • کدام مدل ماشین لباسشویی بهتر است؟
  • ماشین لباسشویی ایرانی بخریم یا خارجی؟
  • ماشین لباسشویی چند کیلویی بخریم؟
  • قیمت ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش و سایر مدل های خارجی چقدر است؟
  •  

آیا برنامه های ترکیبی ماشین لباسشویی، کاربرد دارد؟

اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید، با فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی فورپینا همراه باشید تا راه های تشخیص ماشین لباسشویی خوب را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی در دو نوع تسمه ای و بدون تسمه، تولید شده اند. قیمت ماشین لباسشویی بدون تسمه، بالاتر از ماشین لباسشویی تسمه ای است. در نوع بدون تسمه، موتور لباسشویی در پشت ماشین قرار می گیرد و محفظه لباس ها را می گرداند. این ماشین لباسشویی ها، سر و صدای کمتری دارند و معمولا بدون لرزش هستند. در حال حاضر بیشتر ماشین لباسشویی های جدید، بدون تسمه هستند. در اغلب مطالب مرتبط با راهنمای خرید ماشین لباسشویی در بسیاری از وب سایت ها حتما به این ویژگی اشاره شده است.

بهترین مارک ماشین لباسشویی

چندین برند مطرح جهانی در تولید ماشین لباسشویی رضایت مشتریان خود را جلب کرده اند. ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، دوو، بوش، زیرووات و میدیا (مایدیا یا مدیا) از جمله مارک های خوب ماشین لباسشویی هستند که در سطح جهانی شناخته شده اند. ماشین لباسشویی اسنوا و پاکشوما نیز از برندهای ایرانی با کیفیتی هستند که هنوز در سطح جهانی مطرح نشده اند اما کیفیت قابل قبول و قیمت بسیار مناسبی دارند. هنگام خرید ماشین لباسشویی به نمایندگی های آن توجه کنید. متاسفانه برخی از برندها، خدمات پس از فروش مناسبی ندارند و اگر قطعه ای از ماشین لباسشویی خراب شود، قادر به تعویض آن نخواهید بود (با توجه به تحریم ها، برخی از قطعات برندهای تازه شناخته شده در بازار و امکان واردات آن ها وجود ندارد).

عوامل موثر بر قیمت ماشین لباسشویی

مولفه های متعددی را می توان به عنوان عوامل موثر بر قیمت ماشین لباسشویی مطرح کرد که عبارتند از قابلیت های دستگاه، طراحی و برند شرکت تولیدکننده. برای آشنایی با طراحی های مختلف ماشین لباسشویی بهتر است ابتدا با انواع این وسیله آشنا شوید. ماشین های لباسشویی در سه مدل تولید می شوند که یکی از مدل های آن، پرطرفدارتر از سایرین است. ماشین لباسشویی اتوماتیکی که درب از جلو دارد، به عنوان محبوب ترین مدل ماشین لباسشویی در بازار شناخته می شود. ماشین لباسشویی درب از بالا و دوقلو نیز از دیگر مدل های تولیدی این دستگاه هستند. قیمت ماشین لباسشویی های دوقلوی درب از بالا به دلیل محبوبیت کمتر این دستگاه نسبت به ماشین لباسشویی درب از جلو پایین تر است. اما باید توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی دوقلو دارای مزایایی است که ممکن است کمتر کسی با آنها آشنایی داشته باشد. برای مثال این وسیله دارای خشک‌کن قوی تر و گنجایش بالاتری است که هر دو مولفه اهمیت بالایی دارند.

 

عوامل موثر بر قیمت ماشین لباسشویی

 

جدا از بحث قیمت ماشین لباسشویی هنگام خرید حتما به نیازهای خود توجه داشته باشید. به عنوان مثال اگر جزو خانواده های پرجمعیت هستید، مدلی را انتخاب کنید که ظرفیت بالاتری دارد؛ یا اگر از قابلیت خشک کن وسیله بیشتر استفاده می کنید، لازم است به این ویژگی محصول توجه بیشتری داشته باشید. در ادامه با انواع ماشین لباسشویی بیشتر آشنا خواهید شد.

ماشین لباسشویی اتوماتیک

امکانات ماشین لباسشویی اتوماتیک روز به روز بیشتر می شود. ماشین لباسشویی اتوماتیک که با فناوری مدرن و پیشرفته ساخته شده، به طور معمول بدون نیاز به تسمه کار می کند. همین موضوع باعث شده تا تعداد دور ماشین لباسشویی، افزایش پیدا کند و صدای کمی در حین کارکرد داشته باشد. میزان مصرف انرژی این ماشین لباسشویی ها هم بسیار کم است. در ساختار ماشین لباسشویی اتوماتیک، موتور Flywheel همراه با یک سیم پیچ بزرگ، نیروی زیادی به محفظه لباسشویی وارد می کند و چرخش محفظه را ایجاد می کند.

هنگام خرید ماشین لباسشویی به میزان مصرف این وسیله توجه کنید، چرا که ماشین لباسشویی جزو لوازم خانگی پرمصرف محسوب می شود و تاثیر خود را در درازمدت روی قبض برق و آب منزلتان می گذارد. ماشین لباسشویی اتوماتیک امکانات زیادی دارد اما قیمت این ماشین ها به دلیل تکنولوژی که دارند، بسیار گران تر از سایر مدل هاست.

ماشین لباسشویی دو قلو

این ماشین های لباسشویی درب از بالا دارند. ماشین لباسشویی دو قلو از ظرفیت بالایی برای شستشوی لباس برخوردار بوده و بیشتر برای افرادی مناسب است که حجم بالایی از البسه کثیف در طول هفته دارند که باید شسته شوند. ماشین لباسشویی دوقلو قابلیت خشک کردن و تنظیم برنامه های مختلف را دارد. تنها ایرادی که بر این ماشین لباسشویی ها وارد است، چروک شدن شدید لباس ها بعد از شستشو است.

ماشین لباسشویی سطلی

در ماشین لباسشویی سطلی که درب از بالا دارند، عملیات شستشو و خشک کردن تنها در یک محفظه سطلی انجام می شود. ماشین لباسشویی سطلی همچون ماشین لباسشویی دو قلو باعث چروک شدن لباس ها می شود و همین امر باعث محبوبیت کمتر آنها نسبت به ماشین های لباسشویی اتوماتیک شده است.

ماشین لباسشویی ایرانی بخریم یا خارجی؟

بودجه تان چقدر است؟ ماشین لباسشویی خارجی که خدمات پس از فروش مناسبی دارند، گزینه بهتری نسبت به ماشین های لباسشویی ایرانی هستند اما بی انصافی است کیفیت ماشین لباسشویی ایرانی را هم در نظر نگیریم. برندهایی همچون آبسال، اسنوا و پاکشوما، توانسته اند خود را در میان برندهای داخلی به اثبات برسانند. از طرفی قیمت ماشین لباسشویی ایرانی بسیار کمتر از نمونه خارجی است. با این حال هنوز ماشین های لباسشویی خارجی از طراحی بهتر و امکانات بسیار بیشتری در مقایسه با نمونه های ایرانی بهره می برند. لازم به ذکر است اگر به دنبال خرید محصولی اقتصادی و در عین حال کارآمد هستید، می توانید روی قیمت ماشین لباسشویی پاکشوما حساب کنید.

خرید ماشین لباسشویی ایرانی چه مزیتی دارد؟

از مزایای خرید ماشین لباسشویی ایرانی خدمات پس از فروش آن است که از این بابت، هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت. تمامی قطعات دستگاه های ماشین لباسشویی ایرانی در بازار یافت می شود و در صورت خرابی، تکنسین های مربوطه به یاری‌تان خواهند شتافت.

انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی

برای انتخاب ظرفیت ماشین لباسشویی تعداد افراد خانواده را در نظر بگیرید. اگر 2 یا 3 نفر هستید و میزان لباس هایی که کثیف می کنید کم است، ماشین لباسشویی 6 کیلویی را انتخاب کنید. اما اگر میزان تولید لباس های کثیفتان زیاد است، از ماشین لباسشویی 8 کیلویی استفاده کنید. برای خانواده های بالای 5 نفر هم ماشین لباسشویی 7 تا 10 کیلوگرمی مناسب است. به خاطر داشته باشید که به اندازه نیازتان خرید کنید. برای خانواده های کم جمعیت، ماشین لباسشویی بزرگ مناسب نیست و فقط مصرف برق بیشتری را برای خریدار به همراه دارد.

قیمت ماشین لباسشویی سامسونگ

یک کیلو لباس در لباسشویی چقدر است؟

خب این سوالی است که برای بسیاری از افراد پیش می آید. منظور از 1 کیلو لباس در ماشین لباسشویی، لباس های خشک است. اگر یک ماشین لباسشویی ظرفیت 7 کیلویی داشته باشد، یعنی به اندازه 7 کیلوگرم لباس خشک کثیف در آن جای می گیرد. هر یک کیلو شامل 4 عدد پیراهن مردانه و یک حوله حمام کوچک، 3 حوله دستی و دو شلوار جین است. از این رو، در یک ماشین لباسشویی 7 کیلویی می توانید 22 پیراهن، 2 جفت شلوار و چندین حوله را داخل ماشین لباسشویی بیاندازید.

قیمت ماشین لباسشویی خارجی و ایرانی

همان طور که می دانید قیمت ماشین لباسشویی خارجی مستقیما به قیمت دلار در ایران وابسته است. با افزایش قیمت دلار، قیمت ماشین لباسشویی هم بالا می رود. البته قیمت ماشین لباسشویی داخلی هم به دلار وابسته است و نمی توان از آن چشم پوشی کرد اما تاثیرات کمتری از این نوسانات ارزی می گیرد. ماشین لباسشویی های جدید خارجی قیمتی بین 20 تا 30 میلیون تومان دارند. برای خرید ماشین لباسشویی ایرانی هم باید حدود 6 تا 10 میلیون تومان هزینه کنید.

فریب آپشن های ماشین لباسشویی را نخورید!

برنامه های شستشوی ماشین های لباسشویی، روز به روز کامل تر می شود. با این که خرید این ماشین لباسشویی ها حس بهتری به شما می دهد، اما آیا واقعا این همه برنامه مورد استفاده شما قرار می گیرند؟ بدیهی است که از این برنامه ها حتی یک بار هم استفاده نخواهید کرد و فقط هزینه این برنامه های پیچیده و غیر قابل مصرف را پرداخت می کنید. هنگام خرید به چند برنامه کاربردی ماشین لباسشویی توجه داشته باشید و از بقیه آن ها صرف نظر کنید.

آپشن های کاربردی در ماشین لباسشویی

چند آپشن کاربردی در ماشین های لباسشویی مدرن وجود دارد که بهتر است شما هم در هنگام خرید، آن ها را مد نظر قرار دهید.

قفل کودک

اگر در خانه کودک دارید، حتما از ماشین های لباسشویی که مجهز به قفل کودک هستند، استفاده کنید. در این صورت اگر کودکتان بازیگوشی هم کند، مشکلی در کارکرد لباسشویی ایجاد نخواهد شد.

دور ماشین لباسشویی

دور ماشین لباسشویی اهمیت ویژه ای در تمیزی لباس ها دارد. ماشین لباسشویی هایی را که دور بالای 1600 دارند، انتخاب کنید تا لباس های کاملا خشک را از دستگاه تحویل بگیرید.

موتور اینورتر دایرکت درایو

مطمئن باشید که سیستم ماشین لباسشویی، تسمه ای یا بدون تسمه است. اگر ماشین لباسشویی بی صدا باشد، بی شک بدون تسمه کار می کند. در موتور اینورتر دایرکت درایو که در ماشین های لباسشویی جدید مشاهده می کنید، موتور به طور مستقیم از طریق یک آهنربای قوی به مرکز درام متصل می شود. با کمک برد الکترونیکی یا درایور، موتور حرکت می کند و در نهایت، شستشویی آرام و بدون صدا انجام می شود. در واقع قطعات کمتری در این مدل لباسشویی به کار می رود.

توجه داشته باشید که قیمت ماشین لباسشویی بوش به دلیل استفاده از موتور اینورتر در آنها کمی بالاتر از متوسط بازار است.

سیستم مدیریت آب مصرفی

سیستم مدیریت آب مصرفی برای افرادی که به طور مداوم از لباسشویی استفاده می کنند، بسیار مهم است. در کنار این سیستم، سنسور میزان کثیفی لباس ها هم کارآمد است. در این صورت، برای هر لباس، زمانی که واقعا برای شستشو نیاز است، صرف می شود.

شستشوی مخصوص لباس کودک

آپشن لباس های کودک هم برای خانواده هایی که کودکان زیر 5 سال دارند، مناسب است. در این سن کودکان ممکن است دچار حساسیت های پوستی شوند. پس بهتر است لباس های کودکان را جداگانه در لباسشویی بیاندازید و با سیستم شستشوی لباس کودک، آن ها را بشویید. این قابلیت از صدمه به بافت البسه حین فرایند شستشو جلوگیری کرده و آنها را نرم و لطیف نگه می دارد.

کنترل حرارت آب

این آپشن شاید تا چند ماه پیش، چندان مد نظر قرار نمی گرفت اما با فراگیر شدن بیماری کرونا و ناشناخته هایش، بهتر است دمای آبی که لباس ها در آن شستشو می شود، قابل تنظیم باشد. در این صورت می توان با دمایی که ویروس ها و باکتری ها را می کشد، لباس ها را شست.

حال که با برخی از مهمترین برنامه های شستشوی این دستگاه های دوست داشتنی آشنا شدید، بد نیست بدانید یکی از دلایل بالا بودن قیمت ماشین لباسشویی سامسونگ در مقایسه با رقبایش در بازار استفاده از انواع برنامه شستشو در این محصولات است.

اتصال به وای فای

در عصری قرار داریم که همه کارها اینترنتی شده است. چرا از این ویژگی در شستن لباس ها استفاده نکنیم؟ به ویژه برای افرادی که در طول روز بیرون از خانه در محیط کار به سر می برند و شب ها، برای صرفه جویی در مصرف برق، در زمان اوج مصرف برق، از روشن کردن وسایل برقی خودداری می کنند، این گزینه مناسب است. با این آپشن می توانید لباس های کثیف را چند ساعت قبل در ماشین لباسشویی خاموش قرار دهید و از راه دور، بعد از چند ساعت، ماشین لباسشویی را روشن کنید. در نتیجه می توانید زمان خاموش شدن لباسشویی را با رسیدن خود به خانه تنظیم کرده و به محض خاموش شدن، لباس ها را پهن کنید.