بااینکه نظافت و تمیزی و آراستگی منزل در میان خانواده‌های ایرانی اهمیت بسیاری دارد بااین‌حال این آراستگی و تمیزی منزل برای برخی افراد کاری زمان‌بر و خسته‌کننده است. سال‌های زیادی است که لوازمی همچون، جاروبرقی، بخار شوی و غیره برای برطرف کردن این مشکلات ساخته‌شده‌اند که عضوی جدانشدنی از لوازم منزل هستند. جاروبرقی به دلیل سهولت کار آیی یکی از پرطرفدارترین وسایل هر منزلی است. با پیشرفت‌های اخیر تکنولوژی، قابلیت‌های بسیاری به جاروبرقی افزوده‌شده است اما اگر هنگام خرید دقت کافی نداشته باشید، این وسیله خستگی و دردسر بیشتری ایجاد می‌کند. ما در مقاله راهنمای خرید جاروبرقی به شما نکات خرید جاروبرقی خوب و بادوام بازگو خواهیم کرد و با بررسی بهترین مارک جاروبرقی ادامه می‌دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

انواع جاروبرقی

بهتر است برای شروع راهنمای خرید جاروبرقی، نگاهی به انواع جاروبرقی داشته‌باشیم؛ جاروبرقی‌ها را ازلحاظ طراحی به دو گروه ایستاده و خوابیده تقسیم می‌کنند؛ اما ازنظر نحوه جمع‌آوری زباله و گردوغبار، در دو نوع کیسه‌دار و بدون کیسه (مخزنی) در بازار موجود است.

 • جاروبرقی خوابیده

نوع خوابیده متداول‌ترین طراحی جاروبرقی محسوب می‌شود که همگی ما از همان دوران کودکی با این نوع از جاروبرقی‌ها آشنا هستیم. این جاروهای برقی، قدرت مانور بالایی داشته، به‌راحتی جابه‌جا می‌شوند، سبک بوده که می‌توان آن را به‌سرعت در جهات مختلف به حرکت درآورد. درواقع همین قابلیت مانور بالا، محبوبیت این دستگاه‌ها را دوچندان کرده است. بیشتر محصولات موجود در بازار از همین طراحی برخوردارند.

 • جاروبرقی ایستاده

جاروهای برقی ایستاده در دو نوع به بازار عرضه می‌شوند. نوع اصطلاحاً عصایی که لوله خرطومی نداشته و هنگام جاروکشی لازم است کل بدنه آن جابه‌جا شود و نوع سطلی که معمولاً دارای بدنه استوانه‌ای شکل بوده که به‌صورت عمودی روی چند عدد چرخ باقابلیت چرخش 360 درجه قرارگرفته است. جاروبرقی عصایی ساختاری شبیه به جارو شارژی دارد و بیشتر مناسب خانه‌های کوچک و دفاتری است که نیاز چندانی به جاروکشی روزانه ندارند.

 • جاروبرقی کیسه‌دار

در این نوع از جاروبرقی‌، کیسه مخصوصی از جنس پارچه، کاغذ و یا پلیمر تعبیه‌شده که زباله به درون آن هدایت می‌شود. واضح است که کیسه جاروبرقی پس از پر شدن نیاز به تخلیه یا تعویض دارد. کیسه جاروبرقی در دو نوع دائمی و یک‌بارمصرف بوده که نوع دائمی آن دارای قابلیت شستشو است. در زمان خرید کیسه یا پاکت جاروبرقی حتماً کنید که اندازه و نوع آن متناسب با دستگاه باشد.

 • جاروبرقی بدون کیسه (مخزنی)

جاروهای مخزن از مخزن پلاستیکی برای نگهداری زباله استفاده می‌کنند. شاید تصور کنید که با خرید جاروبرقی مخزنی از شر خرید پاکت و هزینه‌های دوره‌ای آن خلاص خواهید شد؛ اما باید بدانید که در جاروبرقی بدون کیسه، فیلترهای قوی‌تری تعبیه‌شده‌ تا گردوغبار به خارج از دستگاه راه پیدا نکند. این به‌منزله استفاده بیشتر از فیلتر و بالطبع استهلاک سریع‌تر فیلتر گردوغبار خواهد بود که نیاز به شستشو و تعویض دارد.

 

 

 • جاروبرقی رباتیک

جاروی رباتیک یا نظافت ربات خودکار یک جارو و تی کش برقی کوچک و دایره‌ای شکل با قطر 30 سانتیمتر (حدوداً) و ارتفاع 8 سانتیمتر (حدوداً) هست. جاروی رباتیک قابلیت پیمایش خودکار دارد و تمامی نقاط منزل را می‌پیماید و نظارت می‌کند بدین معنی که آشپزخانه، اتاق‌خواب‌ها، پذیرایی، حال یا نشیمن در محدوده‌ی حرکت روبات قرار می‌گیرند. جاروهای رباتیک از روی کف‌پوش‌های سنگی، موزاییک، سرامیک، لمینت، پارکت و دیگر سطوح سخت به‌راحتی روی موکت و فرش می‌روند تا عملیات نظافت را انجام دهند. این روبات‌ها پس از انجام نظافت منزل که معمولاً 100 تا 120 دقیقه طول می‌کشد (نسبت به متراژ و چیدمان مبلمان متغیر است) به جایگاه شارژ خود بازگشته و شروع به شارژ مجدد می‌نمایند.

اینکه جاروبرقی کیسه‌دار به کارتان می‌آید یا جاروبرقی مخزنی بیشتر بستگی به عادت مصرف‌کننده دارد. اگر شما جزو افرادی هستید که پس از هر بار استفاده از دستگاه وقت تخلیه یا تعویض کیسه را ندارید، نوع مخزن دار برایتان مناسب‌تر است، مخصوصاً جاروبرقی سطلی که ظرفیت مخزن آن بسیار بالا بوده و مدت زیادی نیاز به تخلیه ندارد. این را هم بدانید که قیمت جاروبرقی کیسه‌ای تفاوت چندانی با مدل‌های بدون کیسه ندارد. از طرف دیگر، جاروبرقی سطلی مناسب خانه‌ها و اماکن بزرگی است که در طول روز چند بار نیاز به گردگیری و نظافت پیدا می‌کنند. این دستگاه‌ها مخزن بزرگی دارند که در مقایسه با جاروهای برقی خوابیده دیرتر پر می‌شوند.

نکات خرید جاروبرقی

در بخش قبلی با انواع جاروبرقی آشنا شدید؛ در این بخش که یکی از جدی‌ترین بخش‌های راهنمای خرید جاروبرقی محسوب می‌شود، نگاهی به نکات کلیدی خواهیم داشت؛ در هنگام خرید جاروبرقی باید نکاتی را مدنظر گرفت که بتواند در انتخاب بهترین نوع جاروبرقی به ما کمک کند. نکات خرید جاروبرقی شامل:

 • توان موتور

عملکرد جاروبرقی بستگی به توان موتور آن دارد. پس توان موتور جاروبرقی، یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید است. اغلب جاروبرقی‌ها دارای توان 1400 تا 2500 وات هستند. واضح است که توان بالا نشان‌دهنده قدرت بیشتر جاروبرقی است. البته باید گفت که توان موتور 1700 تا 2000 وات برای مصرف معمولی کافی است.

 • توان مکش

علاوه بر توان موتور، توان مکش جاروبرقی هم مهم است، به همین دلیل در فهرست مشخصات فنی جاروبرقی، همیشه دو عدد ذکر می‌شود، به‌طور مثال اگر (300/1400) در مشخصات فنی جاروبرقی نوشته‌شده باشد، یکی به معنای قدرت موتور و یکی توان مکش جاروبرقی را نشان می‌دهد.

 • وزن

برای اینکه در هنگام نظافت و جارو کشیدن زود خسته نشوید و به‌مرور دست، کمر و سایر اعضای بدنتان آسیب نبیند، بهتر است در هنگام خرید به وزن جاروبرقی هم توجه کنید چراکه برخی از جاروبرقی‌ها دارای وزن بدن یا لوله سنگینی هستند که کار نظافت را دشوار و خسته‌کننده می‌کنند.

 • صدای جاروبرقی

بهتر است هنگام خرید از فروشنده بخواهید که جاروبرقی را روشن کند. بد نیست بدانید که صدای جاروبرقی با میزان کشش و کارایی آن در ارتباط است، اما جاروبرقی‌های پیشرفته صدای کمتری دارند. در برخی از جاروبرقی‌ها، تنظیمات را روی بی‌صدا قرار داده‌اند که البته این امکان قیمت جاروبرقی را افزایش می‌دهد. برخی از جاروبرقی‌های بی‌صدا دارای یک مخزن پر از آب برای موتور دستگاه هستند. موتور جاروبرقی مانند یک توربین آبی در داخل آب‌کار می‌کند و نسبت به سایر مدل‌ها صدای بسیار کمتری تولید می‌نماید.

 

 

 • کیسه جاروبرقی

برای برخی از ما کیسه‌دار بودن یا نبودن کیسه جاروبرقی حائز اهمیت است و جزو نکات خرید جاروبرقی می‌دانیم. یکی از ویژگی‌های جاروبرقی‌های کیسه‌دار امکان تعویض کیسه آن هنگام پر شدن است که البته در دراز مد هزینه‌های مالی زیادی برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند. از سوی دیگر تعویض فیلتر جاروبرقی‌های بدون کیسه هزینه‌ای است که از دید افراد پنهان می‌ماند چراکه این نوع جاروبرقی‌ها دارای فیلتر قدرتمند و بانفوذپذیری بسیار کم در برابر ذرات گردوغبار هستند و در طولانی‌مدت کار آیی خود را از دست می‌دهند که باید هرچند وقت یک‌بار عمل تمیزکاری فیلترها را انجام داده و یا در صورت امکان تعویض شوند.

 • فیلتر تصفیه‌کننده هوا

بعضی از انواع جاروبرقی‌ها چند فیلتر تصفیه‌کننده دارند تا با جذب ذرات گردوغبار، از بازگشت دوباره آن‌ها به هوا جلوگیری کنند. این قابلیت بیشتر برای افرادی مناسب است که مبتلابه آلرژی، آسم و سایر حساسیت‌ها و بیماری‌های تنفسی هستند.

 • نشانگر وضعیت کیسه

یکی دیگر از قابلیت‌های جاروبرقی خوب  که جزو نکات خرید جاروبرقی می‌دانیم، این است که هنگامی‌که ظرفیت کیسه جاروبرقی پر شود و نیاز به تعویض باشد، نشانگر وضعیت کیسه شمارا آگاه می‌کند بنابراین نیاز به باز کردن مخزن و بررسی پر بودن کیسه وجود ندارد، همچنین از پر شدن اضافی و فشار به موتور جاروبرقی جلوگیری می‌شود.

 • چرخ جارو

چرخ جارو یکی از مهم‌ترین نکات خرید جاروبرقی که متاسفانه به آن توجه زیادی نمی‌شود؛ برخی از جاروبرقی‌ها دارای دوچرخ بزرگ و یک چرخ کوچک باقابلیت گردش هستند، اندازه چرخ‌ها به انعطاف‌پذیری دستگاه و جارو کردن آسان‌تر بستگی دارد. جاروبرقی در هنگام استفاده مدام از یک‌جهت به جهت دیگر حرکت داده می‌شود بنابراین باید به‌راحتی حرکت کند.

 • لوله تلسکوپی

اگر طول لوله جاروبرقی کوتاه باشد به بدن آسیب‌زده منجر به دردهای مفصلی خواهد شد، زیرا حین کار مجبور می‌شوید که بدن خو را به سمت پائین خم‌کنید. از طرف دیگر لوله‌های بلندتر از دو متر نیز موجب کاهش قدرت مکش جاروبرقی می‌شود؛ اما مزیت لوله‌های تلسکوپی در این است که تنظیم طول آن متناسب با قد خودتان است.

 • طول سیم

طول سیم هم نباید کوتاه و غیراستاندارد باشد، چون مجبور می‌شوید که به‌طور مرتب سیم را از یک پریز برق به پریز دیگر وصل کنید. اندازه استاندارد برای طول سیم جاروبرقی، 6 تا 9 متر است.

 • لوازم جانبی

 در بعضی جاروبرقی‌ها لوازم مخصوصی برای جارو کردن کنار دیوارها، درز مبل، پرده، تابلوها و پارکت بوده همچنین برس‌های مخصوص تمیز کردن حیوانات هم دارند. بنابراین هنگام خرید جاروبرقی به لوازم جانبی آن دقت کنید.

 • قابلیت مکش مایعات

برخی از جاروبرقی ه علاوه بر مکش گردوخاک و اشیاء جامد کوچک، دارای قابلیت مکش مایعات هم هستند؛ حتی برخی از آن‌ها می‌توانند بنزین و روغن را از روی سطوح پاک کنند.

 • دمندگی

قدرت دمندگی هم یکی دیگر از قابلیت‌های جاروبرقی‌های جدید است. این امکان برای باد کردن بادکنک، تیوب و ... استفاده می‌شود.

 • ضمانت و نمایندگی

یکی از مهم‌ترین نکات خرید جاروبرقی ضمانت و نمایندگی است؛ هنگام خرید از وجود نمایندگی محصول اطمینان پیدا کنید تا در صورت مشکل با ضمانت‌نامه دستگاه بتوانید از امکانات نمایندگی بهره‌مند شوید.

بهترین مارک جاروبرقی

مدل و مارک جاروبرقی یکی از مهم‌ترین معیارها در راهنمای خرید جاروبرقی محسوب می‌شود. در بین برندهای متنوع جاروبرقی ایرانی و خارجی موجود در بازار، برندهای بوش، سامسونگ، پاناسونیک، ال‌جی، کنوود، دوو و پارس خزر بهترین نوع جاروبرقی را تولید و به بازار عرضه کرده‌اند که هرکدام گزینه‌های فهرست بهترین مارک جاروبرقی هستند و طرفداران زیادی در بین مردم دارد. در این قسمت از بررسی بهترین مارک جاروبرقی به معرفی بهترین مدل از برندهای برتر می‌پردازیم:

بهترین جاروبرقی سامسونگ 

سامسونگ یکی از قدیمی‌ترین و جدی‌ترین گزینه بهترین مارک جاروبرقی است؛ جاروبرقی سامسونگ مدل VC-910 یکی از بهترین برندهای جاروبرقی‌ موجود در بازار ازنظر مصرف‌کنندگان و خریداران جاروبرقی هست. جاروبرقی سامسونگ علیرغم قیمت بالایی که دارد، از کیفیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

 • این محصول با Turbine Anti-Tangle دارای مشبک توربین است که توسط خاک یا موها اشباع نمی‌شود. بنابراین عملکرد مطلوب تمیز کردن را حفظ می‌کند و شمارا از حذف موهای درهم‌وبرهم با دست خلاص می‌کند.
 • تمیز کردن فوق‌العاده قدرتمند به دلیل داشتن موتور قدرتمند
 • جلوگیری از مسدود شدن توسط موها
 • آسان برای تمیز کردن سطل زباله
 • سبک و آسان برای حرکت و استفاده طراحی با وزن سبک به شما کمک می‌کند به‌سرعت تمام خانه را با تلاش کمتر تمیز کنید.
 • گردوغبار به میزان 25٪ کاهش می‌یابد، به‌راحتی بسیاری از مناطق مختلف را تمیز کنید.
 • جاروبرقی سامسونگ 18 ماه گارانتی دارد.

سایر مدلهای جاروبرقی سامسونگ که طرفدارن زیادی نیز دارد شامل:

 • VC-920
 • QUEEN-21
 • QUEEN-18
 • KING-20
 • KING -18

بهترین جاروبرقی برند ال‌ جی 

جاروبرقی ال‌ جی نیز مانند سایر تولیدات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار است همیشه پای ثابت کاندیدای بهترین مارک جاروبرقی است. جاروبرقی مدل VN-3824 یکی بهترین و باکیفیت‌ترین جاروبرقی‌های تولیدشده توسط ال‌ جی است. ازجمله ویژگی‌های جاروبرقی‌های ال‌ جی عبارت‌اند از:

 • آسان برای کنترل گردوغبار (با استفاده از جاروبرقی ال‌جی حذف گردوغبار راحت‌تری را تجربه کنید).
 • اندازه فشرده (اندازه کامپکت طراحی جاروبرقی باعث می‌شود نگهداری آن آسان‌تر شود.)
 • سایکلون بیضی (سیستم Cyclone به‌طور مؤثر غبار را از هوای پاک جدا می‌کند)
 • مکش قدرتمند (موتور کارآمد و قدرت مکش بالا باعث افزایش کارایی دستگاه برای تمیز کردن قوی خانه شما می‌شود.)
 • عملکرد دمنده (این تابع شمارا قادر می‌سازد تا بالکن، گوشه‌ها و جدار پنجره را پاک‌کنید، پس از دمیدن شلنگ به سوراخ خروجی، شما می‌توانید تمام گردوغبار را بکشید و جمع کنید.)
 • لوله تلسکوپی (لوله‌های فولادی ضدزنگ می‌توانند به‌راحتی برای رسیدن به طول‌های مختلف تنظیم شوند، کافی است دستگیره را برای تنظیم آن به طول‌های متغیر بچرخانید)
 • نازل برای حذف رطوبت (می‌توانید تمیزکاری مرطوب را با جاروکشی به‌طور هم‌زمان انجام دهید، درنتیجه شما از ذرات، گردوغبار و کثیفی خلاص خواهید شد)
 • 18 ماه گارانتی دارد.

 

 

بهترین جاروبرقی برند پاناسونیک 

از دیگر جاروبرقی‌های برتر که در این مقاله قصد داریم به شما معرفی کنیم، جاروبرقی پاناسونیک مدل MC-CJ911است. این جاروبرقی با موتوری قدرتمند در بین جاروبرقی‌های باقیمت مناسب و میان رده هست. ازجمله امکانات این محصول عبارت است از:

 • پتانسیل قدرتمند مکش
 • بدنه سخت و قوی
 • نه‌تنها عملکرد خوبی دارد بلکه طراحی درخشان و سهولت استفاده از آن باعث می‌شود کارهای روزانه شما ساده و سرگرم‌کننده باشد.
 • همچنین 18 ماه گارانتی دارد.

از  دیگر مدلهای جاروبرقی پاناسونیک می توان به VC-813  اشاره داشت.

 

بهترین جاروبرقی برند بوش 

بوش، این برند نام‌آور درزمینهٔ تولیدات لوازم‌خانگی، این بار با تولید جاروبرقی مدل BSGL3MULT3انقلابی دیگر در بازار جاروبرقی به وجود آورد. این مدل جاروبرقی بوش با طراحی فوق‌العاده و امکانات و قابلیت‌های بسیار جایگاه ویژه‌ای در بین مصرف‌کنندگان و خریداران ایرانی دارد. ازجمله مهم‌ترین این قابلیت‌ها عبارت‌اند از:

 • طراحی زیبا
 • مکش پرقدرت
 • بسیار کم‌صدا
 • دارای فیلتر هوا
 • موتور کمپرسور بسیار کم‌مصرف
 • قدرت موتور 1200 وات

 

بهترین جاروبرقی پارس خزر

بدون شک پارس خزر، بهترین مارک جاروبرقی ایرانی است؛ گر قصد خرید جاروبرقی ایرانی دارید، پیشنهاد ما به شما خرید جاروبرقی پارس خزر KOMPRESSOR VC- 2500W  است. این محصول با دارا بودن قدرت و مکش بالا و با توجه به قیمت بسیار مناسب خود، انتخاب خوبی برای خرید هست. ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های جاروبرقی پارس خزر عبارت‌اند از:

 • 2200 وات قدرت موتور
 • دارای طراحی زیبا و رنگ‌بندی متنوع
 • پاکت دار

 

قیمت جاروبرقی‌های موجود در بازار

یکی از نکات خرید جاروبرقی توجه به هزینه‌ها و قیمت‌های محصولات موجود در بازار است. در این قسمت از راهنمای خرید جاروبرقی، جدول قیمتی را ارائه می‌دهیم تا شمارا به دیدگاهی کلی از قیمت‌ها برساند.

 

برند

مدل

نوع

قیمت

سامسونگ

VC910

کیسه‌ای

6/720/000 تومان

پاکشوما

pvc-25501

کیسه‌ای

2/850/000 تومان

پاناسونیک

VC-813

کیسه‌ای

1/840/000تومان

بوش

BSGL3MULT3

کیسه‌ای

3/285/000 تومان

سام

VC-8020

کیسه‌ای

2/870/000 تومان

تولیپس

VC-620

کیسه ای

2/018/000 تومان

سامسونگ

Queen-18

کیسه ای

4/750/000 تومان

سامسونگ

QUEEN-21

کیسه ای

7/390/000 تومان

سامسونگ

KING -20

کیسه ای

6/666/000 تومان

آ ا گ

VX9-1-CB-P

کیسه ای

9/200/000 تومان

فلر

VC209

کیسه ای

3/415/000تومان

مایدیا

VC-F570

کیسه ای

2/555/000 تومان

پارس خزر

VC-200W

کیسه ای

2/568/000 تومان

مایدیا

15EA

کیسه ای

3/020/000تومان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*قیمت های گفته شده حدودی است.

 

 

پرفروش‌ترین مدل جاروبرقی

پرفروش‌ترین مدل جاروبرقی‌ها که در بین خانواده‌ها از محبوبیت زیادی برخوردارند به ترتیب شامل:

 • پارس خزر مدل VC-2200W
 • پارس خزر مدل TURBO 2500W
 • سطلی کوپلکس مدل VCC3700
 • سایا مدل  FOTUN
 • پارس خزر مدل TURBO 2000
 • پارس خزر مدل VC-2000W
 • سطلی کوپکس VCC3600
 • پست مدل BVC-PC18B

جمع‌بندی بررسی نکات خرید جاروبرقی و بهترین مارک جاروبرقی

به انتهای مقاله راهنمای خرید جاروبرقی رسیدیم؛ خرید جاروبرقی به دلیل تنوع مدل‌های مختلف کاری سخت است اما ما در فروشگاه اینترنتی فورپینا به شما کمک می‌کنیم که بهترین انتخاب را با به‌صرفه‌ترین قیمت داشته باشید. پس می‌توانید انتخاب محصول موردنظر و ثبت سفارش خود از مشاوران ما در فروشگاه اینترنتی فورپینا کمک گرفته و خرید اینترنتی خود را انجام دهید.