امروزه به دلیل ماشینی شدن زندگی‌ها و اینکه خانم‌های ایرانی مانند گذشته فقط خانه‌دار نیستند و زمان کمتری را می‌توانند به آشپزی اختصاص دهند، از سرخ کن برای درست کردن غذاهای آماده یا سریع‌پز بسیار بیشتر از گذشته استفاده می‌کنند. این کالاها علاوه بر اینکه سرعت پخت غذاها را بیشتر می‌کنند آشپزی راحت‌تر و بی‌دردسرتری را به ارمغان می‌آورند. یکی از این وسایل سرخ کن است. وسیله‌ای که خانم‌ها را از ایستادن روبروی اجاق گاز رها کرده است. البته نمونه‌های فراوانی از سرخ کن در بازار موجود است که ما به شما کمک خواهیم کرد بتوانید بهترین آنها را نسبت به کارایی خودتان با خرید اینترنتی از طریق فروشگاه فورپینا تهیه نمایید.

سرخ کن چیست


سرخ کن وسیله طبخ و برشته کردن مواد غذایی در مدت زمان کوتاه و با حرارت معین است. این دستگاه‌ها ساختار چندان پیچیده‌ای ندارند مگر در بعضی مدل‌های آن، درحقیقت آنها از یک المنت و یک محفظه روغن تشکیل شده‌اند. سرخ کن‌های امروزی دارای یک سبد فلزی جهت قرارگیری غذا در آن و جوشیدن مواد، داخل روغن می‌باشند. سرخ‌ کن‌ها از قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند که بعضی از آنها را می‌توانیم اینگونه نام ببریم، هشدار دهنده صوتی، دستگیره بالا و پایین کردن سبد فلزی، فیلتر روغن برای افزایش طول عمر استفاده از آن و سیستم‌های الکترونیکی جهت کنترل درجه حرارت روغن، از این دستگاه کاربردی برای تهیه کردن انواع فست فودها و سرخ و برشته کردن آنها استفاده می‌شود. به دلیل اینکه در سرخ کن‌ها روغن در تماس مستقیم با المنت است اتلاف انرژی در آنها بسیار کم می‌باشد. بعضی از سرخ کن‌ها دارای نقاط سرد درکف خود هستند که با ته‌نشین شدن خرده موادغذایی در آنها از کدر شدن روغن و سوختن غذا جلوگیری می‌شود.

 

خرید سرخ کن

انواع سرخ کن‌ها


اگر بخواهیم سرخ کن‌ها را به چند دسته بزرگ تقسیم بندی کنیم می‌توانیم به سه دسته سرخ کن‌های معمولی الکتریکی، سرخ کن‌های بدون روغن و مینی سرخ کن‌ها اشاره داشته باشیم.
البته از آنجا که یکی از مشکلات سرخ کن‌ها استفاده از حجم زیادی روغن است و همین عامل سبب شده تا کمتر مورد توجه قرار گیرند شرکت‌های سازنده به تولید انواع کم روغن یا بدون روغن روی آورده‌اند. سرخ کن‌های بدون روغن درحقیقت غذا را با فن‌آوری جریان سریع هوا سرخ می‌کنند. مینی سرخ کن‌ها هم نمونه‌های کوچک شده سرخ کن‌های معمولی در بازار هستند.

 

 

نکاتی برای خرید سرخ کن


برای خرید سرخ کن باید به چند نکته توجه داشته باشید اولین نکته توجه به قیمت سرخ کن و بودجه شما برای این کار است نکته بعدی این است که شما سرخ کن را برای چند نفر و با چه ظرفیتی می‌خواهید. مثلا یک سرخ کن بزرگ را برای یک خانواده دو نفره تهیه نکنید، چون علاوه بر جاگیر بودن، هزینه بیشتری را به شما تحمیل می‌کند. همچنین بهتر است به شکل ظرف روغن نیز توجه داشته باشید اگر ظرف آن از نوع استوانه‌ای باشد قطعات بزرگتر غذا را به راحتی می‌توان در آن جا داد. انواع سرخ کن که ظرف روغن آنها چهارگوش است نیز برای خانواده‌های کم جمعیت مناسب است. البته فراموش نکنید که روغن باید نیمی از ظرفیت مخزن را پر کند. اگر هم مخزن متحرک باشد شستشو و تمیز کردن آن به مراتب آسان‌تر است.

 

قیمت سرخ کن


نکته بعدی که میتوان به آن اشاره کرد در مورد خرید سرخ کن با چراغ هشدار دهنده است. سرخ کن‌ها چون در دمای بالا و با یک سیال داغ مانند روغن که احتمال ریختن آن وجود دارد کار می‌کنند حتما باید از چراغ نمایشگر وضعیت حرارت داخل مخزن بهره‌مند باشند چرا که اینگونه امنیت کار و سهولت سرخ کردن غذا با درجه دمای دلخواه شما بسیار بیشتر می‌شود.
ما در فروشگاه فورپینا با تامین انواع سرخ کن‌های ایرانی و خارجی مانند سرخ کن پارس خزر، تفال ، مولینکس ، بیشل و مک استایلر در نظر داریم تا شما عزیزان بتوانید با صرف کم‌ترین زمان ممکن کالایی که بهترین کارایی را برای شما داشته باشد فراهم آوریم اگر شما نیز به خرید اینترنتی علاقه دارید می‌توانید کالای مورد نظر خود را در اسرع وقت و با اطمینان از اصل بودن آن از فروشگاه اینترنتی فورپینا تهیه نمایید.