اجاق یا اجاق گاز از مهم‌ترین وسایل آشپزخانه است. با شنیدن اسم اجاق ذهن ما به سراغ اجاق گاز‌های فردار قدیمی می‌رود که درهمه آشپزخانه‌های ایرانی‌ها بود. امروزه شما مجبور نیستید که حتما اجاق گاز فردار تهیه نمایید اما اجاق‌های فردار نیز مزایای خاص خود را دارند. خرید اجاق گاز‌های فردار از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه‌تر و ارزان‌تر از خرید یک اجاق گاز صفحه‌ای یا رومیزی به همراه یک فر توکار جداگانه است. مسلما انتخاب برای خرید یک اجاق گاز فردار یا بدون فر امری سلیقه‌ای است و هرکس با توجه به بودجه، سلیقه وفضای آشپزخانه خود اقدام به خرید اجاق گاز می‌نماید، ولی ما درمجموعه فورپینا سعی می‌کنیم تا با راهنمای خرید اجاق گاز و در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربردی درباره خرید اجاق گاز و دیگر لوازم آشپزخانه زمینه خرید اینترنتی راحت‌تر را برای شما کاربران گرامی فراهم نماییم. در ادامه مقاله مطالبی را در مورد خرید اجاق گاز برای شما بیان می‌کنیم تا با انواع اجاق گاز و بهترین اجاق گاز بازار آشنا شوید.

انواع اجاق گاز

بررسی راهنمای خرید اجاق گاز را با نگاهی به انواع اجاق گاز شروع می‌کنیم؛ اجاق گازها به طور کلی براساس دو عامل تقسیم‌بندی می‌شوند. از لحاظ نوع مصرف انرژی و از لحاظ شکل ظاهری. از لحاظ مصرف انرژی همانگونه که از عنوان پیداست به دو دسته تقسیم می‌شوند دسته اول اجاق‌های گازی و دسته دوم اجاق‌های برقی.

اجاق‌های گازی

مورد اولی که در بخش انواع اجاق گاز آن را بررسی می‌کنیم، اجاق‌های گازی هست؛ بسیاری از کاربران این نوع اجاق‌ها را ترجیح می‌دهند. فرقی ندارد شما آشپز حرفه‌ای باشید یا آماتور، این اجاق‌ها به دلیل تنظیم بهتر حرارت در بین آشپزها محبوب‌تر است. زیرا می‌توانید علاوه بر تنظیم شدت گاز شعله را هم با چشم خود ببینید و اینگونه رسیدن به دمای ایده‌آل برای پخت و پز بسیار راحت‌تر است. درضمن میزان مصرف انرژی و هزینه مصرفی آن نیز بسیار کمتر از اجاق‌های برقی است.

راهنمای خرید اجاق گاز

اجاق‌های برقی

مورد دوم انواع اجاق گاز در مقاله راهنمای خرید اجاق گاز، اجاق‌های برقی است که یکی از بهترین اجاق گاز‌هایی‌ست که در بین مردم محبوبیت زیادی دارد؛ بر خلاف آشپزهای حرفه‌ای این نوع اجاق گازها در بین خانم‌های خانه‌دار محبوب‌تر و رایج تر است، چرا که هم زیبایی بیشتری دارند و هم تمیز کردن سطح آنها بسیار راحت‌تر است. اجاق‌های برقی نیز مانند اجاق‌های گازی دارای انواع دوشعله، سه شعله، چهار شعله و پنج شعله می‌باشند و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از آنها را برگزینید.

انتخاب بهترین اجاق گاز

انتخاب بهترین اجاز گاز در راهنمای خرید اجاق گاز مهم‌ترین نکته است که شما باید با توجه به شرایط‌تان بهترین تصمیم را بگیرید. اگر خانواده شما کم جمعیت است و از نظر بودجه نیز محدودیت دارید، می‌توانید اجاق گاز بدون فر یا رومیزی بخرید. اجاق‌های رومیزی معمولا ارزان‌تر از اجاق‌های فردار هستند و همچنین مدل‌های یک شعله تا چهار شعله آن در دسترس است. اجاق گازهای بدون فر نیز که به کابینتی معروف می‌باشند از لحاظ کارایی فرق چندانی با اجاق‌های فردار ندارند، تنها تفاوت آنها نبود فر در زیر اجاق است که به جای آن معمولا کشو یا محفظه‌ای کابینت مانند دارند. اجاق‌های بدون فر معمولا ارزان‌تر از اجاق‌های فردار هستند و از نظر ظاهری نیز بسیار زیباتر می‌باشند و از فضای پایین آنها نیز می‌توان به عنوان کابینت برای قرار دادن ظروف استفاده کرد. اما اگر بودجه بیشتری دارید یا اجاق گاز حرفه‌ای می‌خواهید اجاق‌های برقی فردار می‌توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند. البته شما می‌توانید گوشه چشمی نیز به اجاق‌های 6 شعله استیل داشته باشید. اجاق‌های استیل ظاهر بسیار زیبایی دارند و اگر آشپزخانه شما مدرن است حتما جلوه خاصی به آن می‌بخشند. فر نیز امروزه جای خود را در آشپزخانه‌های ایرانی‌ها باز کرده و نقش پر‌رنگی در منزل ما ایفا می‌کند.  

جمع‌بندی راهنمای خرید اجاق گاز؛ بهترین مارک‌های اجاق گاز

به انتهای بررسی راهنمای خرید اجاق گاز رسیدیم؛ در این مقاله به بررسی انواع اجاق گاز و بهترین اجاق گاز پرداختیم؛ در حال حاضر برند‌های ایرانی نیز مانند برند‌های خارجی کیفیت بسیار مطلوبی را عرضه می‌کنند که این کیفیت و امکانات به نسبت قیمت آنها باعث می‌شود تا گزینه بسیار مناسبی برای خرید باشند. برند‌هایی مانند اجاق گاز اخوان، اسنوا، تکنوگاز، سینجر، کن و‌هاردستون از بهترین برند‌های ایرانی هستند که دوشادوش برند‌های مطرح جهانی مانند لوفرا، دوو، بوش و سامسونگ تولید می‌شوند و در فروشگاه اینترنتی فورپینا عرضه می‌گردند.
اگر شما به خرید اینترنتی علاقه دارید ما در فورپینا مجموعه‌ای از برندهای مطرح ایرانی و خارجی اجاق‌گاز را گرد هم آورده‌ایم تا شما کاربران گرامی بتوانید با خیالی آسوده به مقایسه وخرید محصول مورد نظر خود بپردازید.

 

راهنمای خرید بهترین اجاق گاز