اغلب ما در هنگام خرید اون توستر بیشتر به توست کردن نان یا گرم کردن غذا و یا تهیه غذاهایی مانند لازانیا را می‌اندیشیم، اما هیچ‌گاه به پخت کیک در اون توستر فکر کرده‌اید؟ شاید بگویید که کیک در اون توستر خوب درنمی‌آید و خراب می‌شود. ما در مقاله طرز تهیه کیک در اون توستر قصد داریم چند ترفند کوچک به شما آموزش دهیم تا با کمک آن بهترین کیک‌ها را در اون توسترتان بپزید.

نکات مهم برای پخت کیک در اون توستر

نکات مهم در پخت کیک در اون توستر

قبل از شروع بررسی طرز تهیه کیک در اون توستر به چند نکته در این موردتوجه کنید:


1.    قبل از قرار دادن قالب کیک در توستر حتما توستر را گرم کنید.
2.    برای جلوگیری از سوختن زیر کیک می‌توانید از یک سینی آلومینیومی استفاده کنید و آن را زیر قالب قرار دهید.
3.    قالب کیک را در فاصله مساوی با المنت‌های بالا و پایین قرار دهید.
4.    ازآنجایی‌که فضای اون توستر کوچک است از قالب کوچک‌تری استفاده کنید. قبل از خرید قالب، بهتر است ارتفاع، عرض و طول فضای داخلی توسترتان را اندازه بگیرید. اندازه ارتفاع قالب شما نباید بیش از یک‌سوم ارتفاع توستر باشد، همچنین قالب کیک نباید خیلی ضخیم باشد؛ چراکه در هنگام پف کردن کیک به المنت برخورد می‌کند و می‌سوزد، پس بهتر است از قالب‌های کوچک و نازک استفاده کنید.
5.    اگر قصد پخت کیک در اون توستر برای افراد بیشتری را دارید، شاید مجبور شوید چند بار کیک بپزید و آن‌ها را در کنار هم و یا روی‌هم بچینید و با خامه و تزیینات دیگر رویشان را بپوشانید.
6.    ماده کیک باید به‌اندازه 4-3 سانتیمتر پایین‌تر از سطح قالب باشد تا فضا برای پف کیک وجود داشته باشد.

طرز تهیه کیک در اون توستر

دمای اون توستر برای پخت کیک چقدر باید باشد؟

یکی از مهم‌ترین نکات در طرز تهیه کیک در اون توستر ، دما است؛ اگر دمای اون توستر برای پخت کیک مناسب نباشد، شما با کیک ناقص روبه‌رو خواهید شد. دمای توستر و یا حتی فر شما ممکن است دمای واقعی نباشد. برای اطمینان از این مساله، پیشنهاد می‌کنیم از یک دماسنج داخل فر استفاده کنید. خیلی مواقع پیش‌آمده که دمای فر یا اون توستر را بر روی عدد ذکر شده در دستور تنظیم کرده‌ایم اما کیک در آن زمان نپخته است.

اگر بار اولی که کیک را در اون توستر گذاشتید و کیک به‌جای یک ساعت یا 45 دقیقه (که زمان معمول پخت کیک محسوب می‌شود)، در نیم ساعت پخت، پس دمای اون توستر شما واقعی نیست و زود داغ می‌شود. برای کنترل این مساله، اگر در دستور کیک دمای 180 درجه سانتی‌گراد ذکرشده باشد، شما دما را 10 در جه کم کنید و روی 170 درجه بگذارید.
برعکس این قضیه هم دقیقا به همین شکل است، اگر بعد یک ساعت کیکتان خوب نپخته باشد پس 10 درجه به آن اضافه کنید و دما را روی 190 در جه بگذارید.

یک نکته طلایی دیگر برای طرز تهیه کیک در اون توستر

هرگز در موقع پخت کیک در اون توستر درب را باز نکنید. وقتی کیک پف کرد، می‌توانید درب را بازکنید و قالب را 180 درجه بچرخانید. این کار را برای این انجام می‌دهیم که یک قسمت از روی کیک به دلیل نزدیکی به لبه‌ها برشته‌تر نشود.

نکاتی در مورد المنت‌های اون توستر

نکاتی در مورد المنت‌های اون توستر


پس گفتیم که اون را 20 دقیقه قبل از قرار دادن قالب در آن روشن کنید. 30-20 دقیقه بعد از شروع مرحله پخت کیک در اون توستر بهتر است المنت‌های بالا را خاموش کنید. البته تمام اون توسترها این قابلیت را ندارند. تعداد المنت‌های نیز از مارکی به مارک دیگر ممکن است متفاوت باشد. برای مثال اون توستر فلر مدل EOFR221 و اون توستر تولیپس مدل OT-3806BD، چهارالمنت دارند. المنت‌های بالا را زمانی روشن کنید که دوست دارید روی کیک برشته و طلایی شود.

*اگر دستگاه شما فاقد امکان خاموش کردن المنت‌های بالا است، می‌توانید بعد از پف کیک روی آن را با کاغذ آلومینیوم بپوشانید تا نسوزد.

*برای جلوگیری از خشک شدن کیک می‌توانید یک ظرف کوچک آب درون اون توستر قرار دهید.

جمع‌بندی بررسی طرز تهیه کیک در اون توستر

در این مقاله با ما همراه بودید تا در کنار طرز تهیه کیک در اون توستر، شما را با نکات دیگر این موضوع و دمای اون توستر برای پخت کیک آشنا کردیم؛ به نظر می‌رسد باوجود یک اون توستر خوب در منزل، جای خالی گاز فردار را دیگر احساس نخواهید کرد پس اگر گاز شما رومیزی است و ماکروویو هم گران به نظر می‌رسد، با خرید یک اون توستر خوب می‌توانید با هزینه بسیار کمتر، وسیله‌ای کارآمد تهیه کنید و با توجه به اطلاع شما از طرز تهیه کیک در اون توستر ، قادر خواهید بود کیک‌های خوشمزه درست کنید.

فروشگاه اینترنتی فورپینا، راهی مطمئن برای خرید آنلاین لوازم خانگی است. با مراجعه به قسمت اون توستر می‌توانید، انواع مارک‌ها را مشاهده نمایید. امکان مقایسه ویژگی محصولات به شما کمک می‌کند تا محصول مدنظرتان را به‌راحتی پیدا کنید. قیمت اون توسترها برحسب تعداد ویژگی و برندشان ممکن است متفاوت باشد. هدف فروشگاه فروپینا همیشه ارائه محصولی باکیفیت باقیمتی مناسب به مشتریان گرامی بوده است.
اگر در مورد نحوه خرید آنلاین لوازم خانگی از فورپینا با مشکل مواجه شدید، تنها کافی است با شماره تلفن 38971000-021 تماس بگیرید.