خرید مایکروویو یکی از سریع ترین راه ها برای افزودن سرعت به آشپزخانه شماست. مایکروویو کوچکتر و ارزان‌تر از اکثر وسایل آشپزخانه است و راهی آسان برای یخ زدایی سریع غذاهای منجمد، گرم کردن بقیه غذاها و حتی پخت کامل وعده‌های غذایی است. اگر در حال خرید مایکروویو جدید هستید، یادگیری پیشرفت ها و ویژگی های نوآورانه ارائه شده توسط مایکروویوهای مدرن به شما کمک میکند تا بهترین مدل را برای نیازهای خود و با بهترین قیمت تهیه کنید. راهنمای خرید مایکروویو به سوالات احتمالی شما و حتی سوالاتی که نمی دانید پاسخ می دهد. با این حال، اگر هنوز در مورد چیزی کنجکاو هستید، لطفاً با کارشناسان ما تماس بگیرید. پرسنل مطلع و خدمات استثنایی به مشتریان چیزی است که متین استور را به بهترین مکان برای خرید مایکروویو تبدیل کرده است.

نکات خرید مایکروویو

مایکرویو برای گرم کردن مجدد پیتزا، ذوب کردن غذاهای منجمد، پاپ کورن و موارد دیگر بسیار عالی است. این وسیله علاوه بر صرفه جویی در وقت، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می‌کند. اگر در حال خرید مایکروویو جدید هستید، احتمالاً متوجه شده اید که طیف وسیعی از مدل‌ها و گزینه‌ها وجود دارد که می‌تواند گیج کننده باشد. بهترین اندازه و ظرفیت قدرت برای نیازهای شما چقدر است؟ فر همرفت مایکروویو با مایکروویو معمولی چه تفاوتی دارد؟ و..؛ به همین علت در ادامه‌ی این مقاله نکات خرید مایکروویو را بررسی خواهیم کرد.  

مایکروویو معمولی یا کانوکشن دار؟

مایکروویوهای کانوکشن دار دارای یک عنصر گرم کننده و همچنین یک فن برای گردش هوای گرم شده هستند. این باعث می‌شود که آشپزی دقیق‌تر و یکنواخت‌تر انجام شود. این واحدها که به عنوان مدل‌های سریع پخت نیز شناخته می‌شوند، استیک‌های آبدارتر و پیتزاهای خوشمزه تر را نوید می‌دهند. برخی از واحدها دارای یک تابه برای پختن بیکن و ترد کردن نان هستند. یکی دیگر از روش‌های گرمایش جایگزین، ترکیب مایکروویو با نور شدید از لامپ هالوژن کوارتز تا کباب کردن و کباب کردن غذاست. این فناوری ضمن سرعت بخشیدن به زمان پخت، رنگ و طعم را به گوشت می‌افزاید.

راهنمای خرید مایکروویو؛ انواع مایکروویو

برای انتخاب بهترین مایکروویو، باید با انواع آن، آشنایی داشته باشید. مایکروویو خانگی در اندازه‌ها و سبک‌های مختلف به فروش می‌رسند. چهار نوع اصلی مایکروویو عبارتند از مدل‌های رومیزی، بالااجاقی، توکار یا کشویی و مایکروویو ترکیبی. هر کدام مزایای خاصی دارند. در ادامه‌ی راهنمای خرید مایکروویو، انواع آن معرفی شده است:

 • مایکرویو رومیزی

می‌توان گفت بهترین مایکروویو برای خرید، مایکروویو رومیزی است. مایکروویوهای رومیزی، که مایکروویوهای جمع و جور یا قابل حمل نیز نامیده می‌شوند، کوچکترین و محبوب ترین مدل در بین مصرف کنندگان برای گرم کردن مجدد غذاها، ذوب شدن غذاهای منجمد، تهیه پاپ کورن و کارهای پخت و پز مشابه هستند.

اندازه معمولی آن 18 اینچ عرض و 14 اینچ عمق و 12 اینچ ارتفاع دارد. ظرفیت معمولاً 1 فوت مکعب است و قدرت آنها معمولاً بین 500 تا 1000 وات است. مایکروویوهای رومیزی قابل حمل هستند – در صورت جابه جای، می‌توانید آنها را با خود ببرید. مقرون به صرفه بوده و قیمت آنها مناسب‌تر از انواع دیگر مایکروویو است.

راهنمای خرید مایکروویو

 • مایکروویو بالا اجاقی

مایکروویوهای بالا اجارقی (که خارج از محدوده نیز نامیده می‌شوند)، همانطور که از نامشان مشخص است، طوری طراحی شده‌اند که در محدوده آشپزخانه نصب شوند. در میان انواع اصلی مایکروویو، محبوبیت آنها در رتبه دوم قرار دارد. در سال‌های اخیر، پیشرفت‌هایی در فن‌های خروجی واحدها برای تخلیه بخار و فیلتر دود از مشعل‌های بالای اجاق انجام شده است.

اکثر مدل‌ها دارای فن‌های چند سرعته هستند که هوا را با استفاده از فیلترهای زغال قابل تعویض به گردش در می‌آورند. این واحدها نیازی به تخلیه بیرون ندارند. برخی از فن‌های اگزوز نیز در صورت داغ شدن بالای اجاق گاز به طور خودکار روشن می‌شوند و از مایکروویو محافظت می‌کند. از آنجا که مدل‌های بالاتر نیاز به فضای بالای اجاق گاز شما دارند، ممکن است قبل از نصب مجبور شوید کابینت را بردارید.

به طور معمول، مایکروویوهایی با برد بالاتر برای جایگزینی اجاق های موجود یا هنگام بازسازی آشپزخانه خریداری می‌شوند. در داخل کابینت آشپزخانه شما نصب می‌شود و ظاهر حرفه@ای را ارائه می‌دهد.

راهنمای خرید مایکروویو

 • مایکروویو توکار یا کشویی

مایکروویو کشویی نسبتاً جدید هستند، زیرا از فضای پیشخوان با ارزش استفاده نمی‌کنند، اما راحتی اجا‌ های مایکروویو را ارائه می‌دهند. اگرچه نصب آن به راحتی نصب مایکروویو روی یک پیشخوان نیست، اما نسبتاً آسان است.

راهنمای خرید مایکروویو

 • مایکروویو ترکیبی

این‌ها لوکس‌ترین گزینه‌ها هستند و یک فر و مایکروویو معمولی داخلی را در یک فضا ارائه می‌دهند. مایکروویو معمولاً بالای اجاق معمولی بزرگتر قرار دارد. این اجاق‌های دوگانه دارای درهای کشویی و طراحی ضد زنگ براق هستند. قیمت آن‌ها از مایکروویوهای معمولی بیشتر است. از آنجا که دستگاه باید روی دیوار نصب شود، با آشپزخانه ترکیب می‌شود.

راهنمای خرید مایکروویو؛ اندازه و قدرت فر مایکروویو

اگر می‌خواهید بیشتر از پاپ کورن یا پخت سیب زمینی کار کنید، یک اجاق متوسط ​​متوسط ​​یا کامل بخرید. پختن وعده@های غذایی کامل برای کل خانواده نیاز به یک مدل بزرگ و قدرت بالا دارد. مایکروویو پاناسونیک بزرگترین اندازه‌ها (تا 2.2 فوت مکعب) را ارائه می‌دهند.

فرهای بزرگ اندازه 1000 تا 1600 وات قدرت و فرهای متوسط ​​800 تا 1000 وات قدرت تولید می‌کنند. وات بالاتر غذا را سریعتر گرم می‌کند. قدرت بیشتر برای پخت کامل وعده‌های غذایی بهتر است.

مایکروویوهای جمع و جور، در ادارات و آپارتمان‌ها به خوبی کار می‌کنند. برخی افراد از این مینی مایکروویو در قایق‌های مسافرتی نیز استفاده می‌کنند.

واحد جمع و جور باید بتواند یک بشقاب غذا را در خود نگه دارد. این مایکروویوهای کوچکتر 500 تا 800 وات تولید می‌کنند. به خاطر داشته باشید که هرچه قدرت کمتر باشد، زمان پخت غذا بیشتر طول می‌کشد.

اجاق‌های توستر مایکروویو یک نسخه همه کاره از مایکروویو فشرده هستند: آنها وعده‌های غذایی را برای یک نفر گرم می‌کنند، آب را برای چای و کاکائو گرم کرده و نان را تست می‌کنند. مدل‌های فانتزی ممکن است حداکثر 24 تنظیمات تستر و 10 تنظیم خودکار پخت را ارائه دهند.

 • سایز خانواده

از نکات خرید مایکروویو که خانواده‌ها می‌توانند به آن توجه کرده، خرید مایکروویو در سایز خانواده است. این اندازه برخی از مایکروویوها اشاره دارد. اندازه خانواده از 1.2 تا 1.6 فوت مکعب متغیر است و توان آن بین 1000 تا 1300 وات متغیر است.

 • اندازه کامل

به اندازه برخی از مایکروویوها اشاره دارد. اندازه کامل بزرگتر از اندازه خانواده است اما نه چندان زیاد. اندازه کامل از 1.8 تا 2.2 فوت متغیر است و توان آن در حدود 1200 وات است.

راهنمای خرید مایکروویو؛ ویژگی‌های مایکروویو

راحتی اجاق های مایکروویو امروزی را از مدل‌های قبلی متمایز می‌کند. تنظیمات میانبر سطح قدرت و زمان پخت غذاهایی مانند ذرت بوداده، پیتزا، غذاهای منجمد و سیب زمینی را خودکار می‌کند. گرانترین مایکروویوها حداکثر 100 مورد منوی از پیش برنامه ریزی شده را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به انتخاب تعداد دفعات یا میزان قدرت، غذا را بپزید. بسیاری از واحدها تنظیمات یخ زدایی سریع را ارائه می‌دهند. برخی از مدل‌ها دارای گزینه‌های تاخیر در شروع زمان هستند یا بعد از پخت غذا را گرم نگه می‌دارند. هنگام خرید مایکروویو جدید، صرف نظر از نوع  انتخابی، راهنمای خرید مایکروویو را در دست خود نگه دارید تا بتوانید از امکانات کامل استفاده کنید. در ادامه‌ی نکات خرید مایکروویو، مهم‌ترین ویژگی‌های انتخاب بهترین مایکروویو را معرفی خواهیم کرد.

 • صفحه گردان

داشتن یک صفحه شیشه‌ای گردان یا صفحه گردان در داخل مایکروویو بسیار مهم است تا از پخت یکنواخت اطمینان حاصل شود. در غیر این صورت، شما باید چندین بار مایکروویو را متوقف کرده و غذا را با دست بچرخانید. اکثر مایکروویوهای سایز متوسط ​​و کامل دارای صفحه‌های گردان جدا شونده هستند. برخی از نمونه‌های جدید نیز دارای سینی‌های مستطیلی هستند که به جلو و عقب گردش دارند.

 • قفل‌های داخلی

قفل‌های داخلی مایکروویو، یکی از مهم‌ترین نکات خرید مایکروویو هستند. این ویژگی ایمنی را نمی‌توان به آسانی مشاهده کرد، اما تضمین می‌کند که اجاق مایکروویو در صورت باز شدن یا باز بودن درب کار نمی‌کند. اکثر اجاق‌ها دارای دو قفل هستند. برخی سه تا دارند اگر یک قفل خراب شود، قفل پشتیبان کار می‌کند.

 • کنترل‌های قدرت متغیر

همیشه لازم نیست از مایکروویو خود در تمام توان استفاده کنید. قدرت متغیر به شما امکان می‌دهد سطح تنظیمات را تغییر دهید. می توانید غذا را با قدرت 50 mer بجوشانید یا با 30 def یخ زدایی کنید.

 • قفل کودک

درهای مقاوم در برابر کودک مخصوصاً در دستگاههای جابجایی مایکروویو، جایی که ظروف هنگام بیرون آمدن از فر داغ می‌شوند، بسیار مهم هستند. درهای ضد کودک را می‌توان با استفاده از صفحه کلید قفل و رها کرد.

 • سنسورهای اتوماتیک

این فناوری، از جدیدترین نکات خرید مایکروویو در راهنمای خرید مایکروویو بوده و می تواند با اندازه گیری بخار در فر، زمان پخت کافی غذا را تشخیص دهد. لازم نیست یک تایمر تنظیم کنید. مایکروویو به طور خودکار خاموش شده و تضمین می‌کند که غذا بیش از حد پخته یا پخته نمی‌شود. اکثر تولیدکنندگان اگر قبلاً سنسورهای خودکار را به مدل‌های خود اضافه نکرده‌اند.

 • منوی پخت خودکار

Auto Cook به شما امکان می‌دهد نوع غذا و اندازه سرو را انتخاب کنید و غذاهای مورد علاقه خود را بدون نیاز به تنظیم زمان یا میزان مصرف بپزید. این دکمه یا برای مشاهده گزینه‌های موجود منو استفاده می‌شود ، یا ممکن است به دکمه‌های خاصی تقسیم شود که با نوع خاصی از غذا، مانند دکمه “سیب زمینی” برچسب گذاری می‌شوند.

 • مایکروویو همرفتی

با استفاده از عنصر حرارتی و فن ثانویه، مایکروویوهایی با قابلیت همرفت با گردش هوای داغ در اطراف ظرف، زمان طبخ سنتی را کوتاه می کنند. بسیاری از این مدل ها آشپزی “Combo” را ارائه می‌دهند که از هر دو عنصر همرفت و گرمایش مایکروویو برای آماده سازی سریعتر غذای شما استفاده می‌کند.

معیارهای انتخاب مایکروویو

 • صفحه نمایش کنترل

در مورد کنترل صفحه نمایش، هر مدل متفاوت است. بیشتر صفحه کلیدهای الکترونیکی هستند که با لمس یک دکمه کار می کنند. برخی دیگر شامل کنترل‌های دستی هستند که برای کار باید مانند یک صفحه گردان چرخانده شوند.

معیارهای انتخاب مایکروویو

 • قدرت پخت (وات)

توان پخت بر حسب وات اندازه گیری می‌شود. بسته به مارک و مدل، وات اغلب بین 600 تا 1300 وات متغیر است. هرچه توان مایکروویو بیشتر باشد، مواد غذایی سریعتر پخته شده  و گرم می‌شوند.

 • یخ زدایی خودکار

این ویژگی در نکات خرید مایکروویو از پیش برنامه ریزی شده به شما امکان می‌دهد با وارد کردن وزن، گوشت، مرغ و غذاهای دریایی را یخ زدایی کنید.

نکات خرید مایکروویو

دنبال مایکروویو جدید هستید؟ از این راهنمای خرید مایکروویو استفاده کنید تا به شما کمک کند بهترین مایکروویو را با توجه به نیازهایتان خریداری کنید. انواع مایکروویو در سطح قدرت، ظرفیت پخت و پز و …  متفاوت وجود دارند. هنگام خرید اجاق مایکروویو، چندین ویژگی اضافی وجود دارد که ممکن است شما را مورد توجه قرار دهد. مهم است که قبل از هرگونه تصمیمی دقیقاً مشخص کنید که در خانه به دنبال چه چیزی هستید و به چه چیزی نیاز دارید. یکی از موراد تعیین کننده در خرید مایکروویو، برند آن بوده و سوالاتی از قبیل اینکه بهترین برند مایکروویو کدام است نیز در راهنمای خرید مایکروویو مطرح می‌شود.

بهترین برند مایکروویو

برای انتخاب بهترین مایکروویو، باید با انواع برندهای تولید کننده‌ی آن و بهترین برند مایکروویو نیز آشنا شوید تا بتواند انتخاب خوبی داشته باشید. در میان برندهای مختلف، برندهای زیر تولید کننده‌ی بهترین مایکروویو های موجود در بازار بوده و میتوان گفن آنها بهترین برند مایکروویو هستند:

 • بهترین برند مایکروویو؛ مایکروویو پاناسونیک
 • بهترین برند مایکروویو؛ مایکروویو سامسونگ
 • بهترین برند مایکروویو؛ مایکروویو الی جی

بیشتر بخوانید: