پیدا کردن و خرید بهترین مارک جارو شارژی می‌تواند موجب شود که روند نظافت در منزل شما با راحتی و سرعت بیشتری انجام شود و به وسیله آن فضاهایی مثل مبلمان، پله‌ها و غیره را بهتر تمیز کنید. جارو شارژی مناسب باید کیفیت خوبی داشته باشد؛ زیرا احتمالا در مواقع زیادی نیاز به استفاده از آنها وجود خواهد داشت. علاوه بر این، این جاروها دارای لوازم جانبی خاصی نیز هستند که هنگام جارو کردن و نظافت می‌توانند بسیار کمک کننده باشند. لوازم جانبی مختلف بسته به کاربرد می‌توانند برای تمیز کردن کنج‌ها، گوشه‌ها و یا گردگیری استفاده شوند. اگر شما می‌خواهید یک جارو شارژی مناسب خریداری کنید که دارای کارایی فوق العاده، نگهداری آسان و قیمت مناسب باشد باید ابتدا با انواع مختلف جارو شارژی مناسب و ویژگی‌های هرکدام بیشتر آشنا شوید، تا پایان مقاله بهترین جارو شارژی بازار با ما همراه باشید.

انواع مختلف جارو شارژی

بررسی بهترین جارو شارژی بازار را با نگاهی به انواع آن شروع می‌کنیم. هنگام تصمیم گیری برای انتخاب جارو شارژی خوب ، باید همواره به یاد داشته باشید که بهترین مارک جارو شارژی را پیدا کرده و از خرید جاروهایی با عملکرد ضعیف اجتناب کنید؛ زیرا خیلی زود متوجه عدم کارایی آن‌ها خواهید شد. به طور کلی جارو شارژی‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • جارو شارژی‌های ایستاده یا عصایی : (Stick cordless vacuum cleaners)
  • جاروشارژی‌های دستی : (Handheld vacuum cleaners)

جارو شارژی‌های ایستاده یا عصایی:  جارو شارژی‌های ایستاده یا عصایی یکی از مدل‌های محبوب و پراستفاده‌ی جارو شارژی و شاید بتوان گفت بهترین مدل جارو شارژی هستند. این مدل جاروها دارای یک مخزن کوچک و یک موتور به همراه باتری روی دسته خود هستند و برای زمانی مناسب هستند که شما تمایل به انجام نظافت و تمیز کاری به صورت ایستاده دارید و از نظر ارگونومی کار با آن‌ها مشابه با جارو برقی‌های معمولی انجام می‌شود، در حالی که اینجا نگرانی از بابت اتصال و قطعی سیم و یا کوتاهی آن وجود نداشته و ازادی عملکرد زیادی خواهید داشت. علاوه براین با استفاده از مدل‌های ایستاده یا عصایی نسبت به جاروشارژی‌های دستی فضای بیشتری را در زمان کمتری می‌توان نظافت کرد. شایان ذکر است که در برخی برندها و مدل‌ها مثل جارو شارژی فیلیپس مدل FC6722 این امکان وجود دارد که با تغییرات در اتصالات جاروشارژی ایستاده به مدل دستی نیز تبدیل گردد؛ به همین سبب این برندها را میتوان بهترین مارک جارو شارژی بازار دانست.

بهترین جارو شارژی بازار

جارو شارژی‌های دستی (Handheld cordless vacuum cleaners):جارو شارژی‌های دستی بسیار جمع و جور بوده و استفاده از آن‌ها بسیار راحت و آسان است. هم چنین کار کردن با آن موجب خستگی شما نمی‌شود؛ زیرا بسیار سبک و کم وزن بوده و ویژگی‌های جارو شارژی خوب را دارند. این جارو شارژی‌ها نیز دارای یک مخزن کوچک، باتری و موتور روی بدنه خود بوده و با طراحی مناسب خیلی راحت در دست جای می‌گیرند. این مدل جارو شارژی‌ها برای نظافت مبلمان، کنج‌ها، کمدها و کابینت‌ها و به طور کلی فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند و در سریع‌ترین زمان ممکن با مکش خوب نظافت را انجام می‌دهند. یکی از کاربردهای ویژه این مدل برای استفاده در گردگیری و جارو کردن ماشین است. اما باید توجه کرد که به طور کلی در جاروهای شارژی باتری اهمیت زیادی دارد و ممکن است مشکل ساز شود. برای همین بهتر است همیشه دنبال خرید بهترین مارک جارو شارژی باشید.

برخی از ویژگی‌های جارو شارژی خوب

بهترین جارو شارژی بازار دارای ویژگی‌های مهمی است. در خرید بهترین مارک جارو شارژی و انتخاب جارو شارژی مناسب، شناخت ویژگی‌های جارو شارژی خوب، میتواند کمک کننده باشد. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های جارو شارژی خوب را مطرح کرده‌ایم:

جارو شارژ مناسب و باتری: همانطور که مشخص است این جاروها بی‌سیم بوده و برای انجام کارکرد خود از باتری استفاده می‌کنند. بنابراین پس از مدتی استفاده و خالی شدن باتری لازم است تا دوباره شارژ گردند. قدرت و کیفیت باتری نقش بسیار پررنگی در کارایی جاروشارژی ایفا کرده و جدا از مدت زمان استفاده، روی قدرت مکش جارو نیز تاثیر گذار است. مدل‌های باتری‌های یونی لیتیومی، می‌توانند تا حدود ۴۰ تا ۶۰ دقیقه زمان کارکرد و حالت‌های توربو را ارائه دهند تا قدرت مکش این ابزار سبک افزایش یابد. فقط بخاطر داشته باشید که مکش بیشتر موجب نیاز سریعتر به شارژ باتری خواهد شد، بنابراین معمولاً بین زمان کار و قدرت تمیز کردن باید تعادل برقرار کرد. اما درصورتیکه هنگام خرید، بهترین مارک جارو شارژی را در نظر نگیرید ممکن است با مشکلات باتری و کم شدن قدرت آن در طی زمان و یا حتی سوختن مواجه شوید.

جارو شارژی مناسب و وزن: وزن جارو شارژی یک عامل مهم در انتخاب آن است. زیرا راحتی استفاده از آن، در گرو سبک بودن و حمل و جابجایی سریع است. علاوه بر این، ابعاد جارو باید به گونه ای باشد که برای نگهداری فضای زیادی در منزل اشغال نشود و در موقع نیاز به سرعت قابل استفاده باشد. جاروهای سبک و کوچک قابلیت مانور بیشتری برای فضاهایی که دسترسی به آن‌ها سخت‌تر است، به شما می دهد. کنج دیوارها و سقف‌ها، روی پله‌ها و … از این مواردی هستند که با جارو شارژی مناسب و سبک، به راحتی می‌توانید آن‌ها را تمیز کنید. بنابراین هنگامی که به دنبال بهترین مارک جارو شارژی هستید باید به ویژگی‌های فیزیکی مثل وزن، ابعاد و اندازه های جارو نیز دقت کنید.

توجه به اندازه مخزن دستگاه: باید توجه کنید که مخزن جارو شارژی‌ها نسبتا کوچک بوده و ظرفیت محدودی دارد لذا باید به طور مرتب تخلیه شده و فیلترهای آن تمیز و یا در صورتی که ممکن است شستشو شوند. به همین دلیل است که برای کاربردهایی که نظافت سطح وسیعی مانند کل خانه مورد نظر است بهتر است به جای جارو شارژی از جاروبرقی استفاده گردد. در انتخاب مدل جارو شارژی به اندازه و ظرفیت حجم مخزن و همین طور راحتی باز و بسته کردن و تخلیه آن دقت کنید.

بهترین جارو شارژی بازار

جارو شارژ مناسب و قدرت و توان دستگاه: قدرت و توان دستگاه کارایی موتور و میزان مکش جارو شارژی را تعیین می‌کند. از طرف دیگر این موضوع روی زمانی که باتری شارژ شده یا تخلیه می‌گردد نیز تاثیر گذار است. برای ایجاد توان بالاتر در جاروها باید از باتری‌های قوی‌تری استفاده کرد.

امکان کنترل و تنظیم مکش دستگاه: یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید بهترین مدل جارو شارژی باید مد نظر قرار هید این است که مدلی که انتخاب می‌کنید دارای امکان کنترل و تنظیم قدرت مکش بوده تا برحسب شرایط استفاده بتوان آن را تغییر داده و ضمن صرفه جویی در مصرف شارژ باتری، نظافت موثری انجام داد. در این صورت یک جارو شارژی خوب را خریداری می‌کنید.

توجه به کیفیت ساخت و بدنه جارو شارژی مناسب: با توجه به این که جاروهای شارژی قرار است به طور متعدد مورد استفاده قرار بگیرند بنابراین لازم است تا کیفیت بدنه بالایی داشته باشند تا در هنگام ضربات احتمالی که هنگام کار ممکن است پیش بیاید به اندازه کافی مقاومت داشته باشند و به راحتی ترک نخورده و نشکنند. این موضوع به ویژه برای مخزن بسیار اهمیت دارد که باید جنس مقاومی داشته باشد تا در هنگام تخیله و نصب مجدد دچار آسیب نگردد.

آیا جارو شارژی جایگزینی برای جاروبرقی محسوب می‌گردد؟

وقتی به دنبال پیدا کردن بهترین جارو شارژی بازار هستید، احتمالا این سوال هم برای شما پیش خواهد آمد. انتظار نمی‌رود که جارو شارژی به عنوان یک جایگزین برای جاروبرقی های استاندارد استفاده شوند اما در برخی کاربردها، جاروهای شارژی مناسب می‌تواند موثرتر عمل کند.

خواندن مقاله زیر توصیه می‌شود:

بررسی تخصصی نکات مهم هنگام خرید جاروبرقی

با استفاده از این جاروها می‌توانید بدون نگرانی از سیم و حمل مخزن جارو را به راحتی به هرجایی که می‌خواهید منتقل کرده و خرده‌ریزه‌ها و گرد و غبارها را با آن‌ها تمیز کنید. بسیاری از افراد برای مرتب شدن سریع منزل خود ترجیح می‌دهند از جاروشارژی‌های دستی و یا ایستاده کمک بگیرند، به جای اینکه از جارو برقی معمولی استفاده کنند. زیرا این جاروها با باتری کار می‌کنند و برای تمیز کردن سریع در مناطق پر رفت و آمد بسیار مناسب هستند. در انتخاب بهترین مارک جارو شارژی باید توجه کنید که هرچه قدرت و ویژگی‌های بیشتری در یک مدل قرار داشته باشد، قیمت بالاتر خواهد رفت.

بهترین مدل جارو شارژی

در میان مدل‌های مختلف که عنوان پرفروش‌ترین جارو شارژی بازار را به خود اختصاص داده‌اند، می‌توان نمونه‌های زیر را با داشتن ویژگی‌های جارو شارژی مناسب، به عنوان بهترین مدل جارو شارژی در نظر گرفت.

جارو شارژی بوش، یکی از بهترین جارو شارژی بازار

جارو شارژی برند بوش نیز یک جارو شارژی بسیار با کیفیت است که ارزش هزینه‌ای که می‌کنید را حتما خواهد داشت. این جارو شارژی از بهترین مدل جارو شارژی بوده و به بهترین شکل ممکن همه چیز را از روی کف، کاشی یا فرش جمع می‌کند. این پرفروش‌ترین جارو شارژی بازار، دارای اتصالاتی برای قسمت‌های مختلف و گوشه‌ها است که کاربرد ان را راحت‌تر و موثرتر می‌کند. تخلیه، پاک کردن و تمیز کردن فیلترها پس از استفاده از جاروهای این برند بسیار آسان است. دوام باتری آن بسیار بالا است و تا حدود یک ساعت در مدل‌های مختلف نیز می‌رسد و موجب می‌شود به راحتی بتوانید قبل از اتمام باتری، درصد قابل توجهی از تمیز کردن مناطق مورد نظر خود را انجام دهید.

نقاط قوت

  • وزن کم؛ طراحی‌های هوشمند بوش همیشه هنگام خرید حرف اول را می‌زند و به دلیل ماندگاری بالا اغلب یکی از گزینه‌های اصلی خرید بهترین مارک جارو شارژی است. این محصول دارای بدنه پلاستیکی است که باعث وزن بسیار کم این جاروبرقی می‌شود.
  • مکش زیاد؛ جاروبرقی بوش که تقریباً یک کیلوگرم وزن دارد و قدرت مکش بالایی دارد، می‌تواند به مدت 12 تا 15 دقیقه به طور مداوم کار کند و با افت شارژ تاثیری در مکش جاروبرقی ندارد.
  • دارای سری اضافی؛ برای شارژ مجدد این جاروبرقی باید آن را حدود ده تا دوازده ساعت در مخزن شارژر قرار دهید. این محصول دارای چراغ نشانگر شارژ است و با شارژ شدن یا اتمام شارژ جاروبرقی این موضوع را متوجه خواهید شد. جاروبرقی های بی سیم بوش دارای یک کیت اضافی هستند که به شما امکان می‌دهد مناطق سختی را که با جاروبرقی تمیز می‌شود، تمیز کنید.
  • نگهداری شارژ تا 15 دقیقه
  • فیلتر متحرک و قابل شستشو

بهترین جارو شارژی بازار

جارو شارژی‌ برند فیلیپس

جارو شارژی فیلیپس بدون شک یکی از بهترین برندها برای خرید این وسیله به شمار می‌رود. جارو شارژی‌های فیلیپس با ایجاد جریان هوایی فوق العاده بهترین عملکرد مکشی  با قدرت بیشتر و طولانی مدتتر را فراهم می‌کنند. فیلیپس دارای سیستم شارژ مغناطیسی بوده که سبب می‌شود اتصال کابل شارژ به دستگاه به صورت مغناطیس انجام گردد که بسیار سریعتر و راحتتر خواهد بود. نازل جارو‌ها می‌تواند ساکشنی در ۳۶۰ درجه انجام داده و به این ترتیب هرگونه ذره و گرد و غباری را که در هر جهتی قرار گرفته باشد به خوبی و به طور کامل جمع آوری کند. علاوه بر این به دلیل اینکه در برخی مدل‌ها، لامپ‌های LED روی نازل طراحی شده است برای نظافت زیر مبلمان یا هرجایی که نیاز به ایجاد یک روشنایی اضافه برای دید بهتر و تمیز کردن آسان‌تر وجود دارد مناسب است.

 

بهترین جارو شارژی بازار

جارو شارژی برند تفال

برند تفال نیز دارای یکی از کاندیدای بهترین جارو شارژی بازار است. جاروشارژی تفال نیز یکی از برندهای محبوب در سرتاسر جهان و به ویژه در ایران است. این برند نیز مشابه با برندهای مطرح دیگر، ویژگی‌های منحصر به فردی را در مدل‌های مختلف جارو شارژی به مشتریان خود ارائه داده که آن را قابل رقابت با سایر برندهای موجود مثل بوش و فیلیپس کرده است. یکی از ویژگی‌هایی که در مدل‌های مختلف آن وجود دارد مکش بسیار قوی است که موجب می‌شود نظافت در سطح عمیق‌تری انجام گردد. علاوه بر این ارگونومی فوق العاده‌ای در طراحی‌های خود دارد.

بیشتر بخوانید: