سیستم‌های صوتی متنوعی جهت استفاده در خانه وجود دارد. اما انتخاب درست می‌تواند بستگی به خانه و محیط زندگی شما داشته‌باشد. در این مطلب به مقایسه ساندبار و باند و سینما خانگی می‌پردازیم. همراه ما باشید.

ساندبار چیست؟

برای بررسی تفاوت ساندبار با سینمای خانگی ابتدا نگاهی به مورد اول مقایسه می‌اندازیم؛ برخی از تلویزیون‌های امروزی کیفیت صدای کمی دارند. این مشکل نیز به دلیل باریکی و تخت بودن آن‌ها است. شرکت‌های سازنده سعی می‌کنند با برخی از لوازم جانبی این مشکلات را پوشش دهند.
گیمرها و کسانی که به تماشای فیلم علاقه دارند، دوست دارند که صدای حرکت‌های اکشن و هیجانی آنقدر بالا باشد که هیجان را به آن‌ها نیز منتقل کند. از این رو شرکت‌های سازنده تلویزیون برای رفع این مشکل ساندبار را خلق کرده‌اند.

قیمت ساندبار چقدر است

خرید ساندبار

ساندبار نوعی بلندگوی با کیفیت است که در برخی موارد با یک ساب ووفر نیز کیفیت و عمق صدا را افزایش می‌دهد. صدای بم و بلند و همچنین باکیفیت سبب شده تا بسیاری به خرید ساندبار روی‌بیاورند.
با خرید ساندبار با برندهای مختلف می توانید کیفیت صدای تلویزیون را در موسیقی، فیلم و بازی افزایش دهید.
ساندبارها می‌توانند برای خانه‌هایی که زیاد بزرگ نیستند بسیار مناسب باشند. ساندبار هوشمند می‌تواند صدایی تقویت شده و با کیفیت را در اختیار شما قرار دهد.

باند چیست؟

باند دومین مورد از مقاله تفاوت ساندبار و باند و سینما خانگی است؛ باند نوعی بلندگو است که با استفاده از کابل مخصوص به تلویزیون شما وصل می‌شود. باندها دارای انواع ساده و هوشمند هستند. صدایی که تولید می‌کنند از ساندبار با کیفیت‌تر و بالاتر است. اما از نظر اندازه بزرگتر هستند.
می‌توانید خرید باند را در صورتی امتحان کنید که خانه‌ای متوسط داشته و از صدای بلند در زمان تماشای فیلم یا بازی مورد علاقه خود لذت ببرید. می‌توانید از طریق بلوتوث نیز آهنگ مورد علاقه خود را از باندها بشنوید.

قیمت باند در بازار

سینما خانگی چیست؟

در بخش‌های قبلی از ساندبار صحبت کردیم، حال برای بررسی دقیق تفاوت ساندبار با سینمای خانگی نگاهی به مورد دوم مقایسه می‌کنیم؛ اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، سینما خانگی در واقع بلندگوهای بزرگ و باکیفیتی هستند که در کنار تلویزیون قرار می‌گیرند. انواعی از سینماخانگی وجود دارد که هر کدام استفاده‌ها، مزایا و معایب مختلف و متفاوتی دارند.
انواع سینما خانگی بلندگوهای متفاوتی داشته و هر کدام می‌توانند هوشمند هم باشند. با استفاده از بلوتوث و کابل صدای بسیار باکیفیتی را در خانه خود پخش کنید.
بلندگوهای موجود در سینما خانگی چندین نوع مختلف هستند. نویز و خش صدا در این سیستم گرفته شده و صدای نهایی بسیار شفاف، واضح و باکیفیت است.
صدایی که یک سینما خانگی تولید می‌کند نسبت به ساندبار و باند بسیار با کیفیت‌تر و شفاف‌تر است. این محصول برای خانه‌های بزرگ و کوچک مناسب بوده و محدودیتی ندارد.

سینما خانگی در خانه ما

خرید سینما خانگی

اکنون که با تفاوت ساندبار، باند و سینما خانگی آشنا شدید، می‌توانید از بین این موارد بهترین گزینه را انتخاب کنید. اما به طور کلی خرید سینما خانگی می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. امکان خرید اینترنتی از فروشگاه لوازم خانگی فورپینا مهیا است تا این محصولات را در انواع برندهای معتبر و مدل های به روز جهانی تهیه کنید.

در این مقاله با ما همراه بودید تا با مقایسه ساندبار و باند و سینما خانگی بتوانید بهترین انتخاب را داشته‌باشید. البته که به‌جز بررسی تفاوت ساندبار و باند و سینما خانگی شما باید شرایط مالی و منزل خود را نیز درنظر بگیرید.