سالیان طولانی است که قهوه، همراه با دیگر انواع نوشیدنی، جز جدایی ناپذیر سبک زندگی ما شده است. به دنبال این موضوع، انواع دستگاه‌های قهوه سازها نیز در خانه‌ها و محل‌های کار، جای خودشان را پیدا کرده‌اند. در نتیجه‌، افراد زیادی به دنبال پیدا کردن بهترین مارک قهوه ساز خانگی هستند تا با درست کردن قهوه در خانه و یا هر محل دیگری، بتوانند با داشتن تجربه‌ی دلنشین درست کردن قهوه، طعم خاطره انگیزتری را رقم بزنند. به همین علت در این مقاله با بهترین مارک قهوه ساز خانگی آشنا شده و همچنین ویژگی‌های قهوه ساز خانگی مناسب را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ویژگی‌های قهوه ساز خانگی مناسب

بهتر است قبل از بررسی و معرفی بهترین مارک قهوه ساز خانگی، در ابتدا با ویژگی‌های قهوه ساز خانگی مناسب آشنا شویم. انواع مختلفی از دستگاه‌های قهوه ساز خانگی در بازار موجود بوده که برای کسانی که تجربه استفاده از آن‌ها را ندارند، ممکن است تصمیم گیری برای انتخاب از میان بهترین مارک قهوه ساز خانگی برای آن‌ها سخت و دشوار باشد. شما ممکن است وسیله‌ای آسان، اتوماتیک و کارآمد بخواهید، یا بالعکس دستگاهی که که امکان کنترل مستقیم شما را فراهم می‌کند. در ادامه‌ی معرفی بهترین مارک قهوه ساز خانگی، ویژگی‌های قهوه ساز خانگی مناسب را بررسی خواهیم کرد.

  • توان دستگاه قهوه ساز و فشار بخار

در زمان خرید قهوه ساز از میان بهترین مارک قهوه ساز خانگی، میزان توان دستگاه اهمیت دارد. توان دستگاه در فشار بخار آن است. یعنی میزان قدرتی که برای تولید فشار بخار آب، برای تولید یک فنجان قهوه‌ی با کیفیت مورد نیاز است. هرچقدر توان فشار بخار در دستگاه قهوه ساز قوی تر باشد، قهوه‌ی باکیفیت‌تری نیز تهیه می‌کند. بیشترین فشار بخار ۱۵ بار و با قدرت های از ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ وات است.

  • جنس بدنه قهوه ساز

جنس بدنه یک دستگاه قهوه ساز علاوه بر اینکه به دستگاه زیبایی می‌دهد، تعیین کننده کیفیت دستگاه و طول عمر آن است. انتخاب یک دستگاه قهوه ساز با بدنه‌ای مقاوم، این امکان را به شما می‌دهد که به مدت طولانی‌تری از دستگاه خود استفاده کنید. معمولا در میان مدل‌های بهترین مارک قهوه ساز خانگی، جنس بدنه‌شان استیل بوده که این مشخصات را دارد.

  • پرتافیلتر یا دسته گروپ

دسته گروپ یا پرتافیلتر بخش و قطعه‌ای از دستگاه‌های قهوه ساز است که قهوه آسیاب شده برای عصاره گیری در آن قرار می‌گیرد. پرتا فیلتر نشانگر سطح کیفی یک دستگاه قهوه ساز است. پارامترهایی همچون قسمت پلاستیکی، استیل و وزن یک پرتا فیلتر، تضمین کننده استقامت دستگاه بوده و در عمر دستگاه تاثیرگذار خواهد بود.

بهترین مارک قهوه ساز خانگی

  • سبد پرتافیلتر

سبد پرتافیلتر یا محفظه قهوه آسیاب شده یک فیلتر فلزی سبد مانند است که قهوه آسیاب شده در درون آن قرار دارد. سبد پرتافیلتر از دو نوع فشرده و غیر فشرده بوده که مدل خانگی دستگاه‌های قهوه ساز از سبدهای فشرده استفاده می‌کنند که بسیار روی میزان کرم روی قهوه‌ی اسپرسو اثر می‌گذارد.

عملکردهای متفاوت قهوه ساز

عملکرد اسپرسوساز در به صرفه بودن آن تاثیر زیادی دارد چرا که برخی از دستگاه های اسپرسوساز با کیفیت، علاوه بر تولید قهوه اسپرسو می توانند قهوه فیلتری یا قهوه فرانسوی نیز تهیه کنند. در نتیجه شما می توانید در کنار اسپرسو از نوشیدن یک قهوه فرانسوی نیز لذت ببرید. همچنین برخی از دستگاه های اسپرسو ساز قابلیت تهیه اسپرسو با پودر قهوه، پد قهوه، و کپسول قهوه را هم دارند.

بهترین مارک قهوه ساز خانگی

ویژگی‌های منحصربه فرد بهترین مارک قهوه ساز خانگی

در ویژگی‌های قهوه ساز خانگی مناسب، علاوه بر مشخصات مطرح شده، دو ویژگی دیگر نیز وجود دارد که آن‌ها در مدل‌های بهترین مارک قهوه ساز خانگی نیز موجود است:

  • سیستم قطع خودکار: این ویژگی به این معناست که اگر دستگاه در عرض ۱۵ دقیقه هیچ عملیاتی نداشته باشد، به طور خودکار خاموش می‌شود. این ویژگی در بیشتر مدل‌های بهترین مارک قهوه ساز خانگی وجود دارد.
  • سیستم شست و شوی خودکار: این ویژگی در برخی از دستگاه‌ها وجود دارد که خیال شما را از بابت نظافت دستگاه راحت می‌کند!!

 بهترین قهوه ساز خانگی

دستگاه‌های قهوه ساز، برای اولین بار در سال 1884 در ایتالیا اختراع شده‌اند. این دستگاه‌ها در طول قرن‌های 20 و 21 جزء اصلی کافه‌ها بوده‌اند. بااین‌حال مدل‌های زیادی وجود دارد که برای مصارف خانگی نیز مناسب بوده و در ادامه میخواهیم مشخصات بهترین قهوه ساز خانگی را بررسی کنیم.

مزیت اصلی دستگاه قهوه ساز خانگی این است که این دستگاه توانایی فراهم کردن انواع بیشتری در مورد قهوه را فراهم می‌کند.

دستگاه‌های قهوه ساز خانگی دارای اشکال و اندازه‌های گوناگونی هستند. برخی از دستگاه‌های قهوه ساز خانگی رده بالاتر نیز ممکن است به لوله‌کشی احتیاج داشته باشند که این امر می‌تواند هزینه‌بر باشد. دستگاه‌های قهوه ساز خانگی، معمولاً به سه دسته مجزا تقسیم می‌شوند: دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک.

اکثر دستگاه‌هایی که شامل دسته بندی بهترین قهوه ساز خانگی محسوب می‌شوند، نیمه اتوماتیک هستند. در زمان استفاده از دستگاه نیمه اتوماتیک، قهوه را آسیاب می‌کنید، فیلتر پرتافیلتر را بار می‌کنید، لمس می‌کنید و برای شروع، دکمه‌ای را فشار می‌دهید. این به شما امکان کنترل زیادی بر روی انواع پارامترها را می‌دهد.

دستگاه‌های قهوه ساز اتوماتیک تا حد زیادی یکسان هستند، اما یک تفاوت اساسی دارند. درحالی‌ که برای شروع و توقف جریان آب با دستگاه‌های اسپرسو نیمه اتوماتیک باید دکمه را دو بار فشار دهید، دستگاه‌های کاملاً خودکار خود را متوقف می‌کنند. این بدان معنی است که شما فقط باید یک بار دکمه را فشار دهید.

بهترین مارک قهوه ساز خانگی

در ادامه، چندین مدل از بهترین مارک قهوه ساز خانگی را که ویژگی‌های قهوه ساز خانگی مناسب دارند را بررسی می‌کنیم.

  1. بهترین مارک قهوه ساز خانگی، برند دلونگی مدل BCO420

دلونگی در حقیقت یکی از معروف‌ترین برند‌ها در تولید انواع قهوه سازها است، این مدل اسپرسوساز از برند دلونگی یکی از بهترین برند قهوه ساز خانگی در بازار بوده که تقریبا وزنی به اندازه 7 کیلوگرم دارد و دارای قابلیت‌هایی چون سیستم کاپوچینو ساز، سیستم آماده به کار، قابلیت تولید کف شیر، وجود فیلتر آب و … است. برای تولید قهوه درون این دستگاه‌ها می‌توان از پد و هم از پودر قهوه استفاده کرد . یکی دیگر از ویژگی‌های خوبی که این محصول دارد قابلیت آسیاب کردن قهوه است. با استفاده از این مدل قهوه ساز، می توان نوشیدنی‌هایی چون کافه لاته، کاپوچینو، قهوه فرانسه و اسپرسو نیز تهیه کرد.

این مدل اسپرسوساز این امکان را دارد تا به واسطه آن بتوان فنجان را گرم کرد و قابلیت برنامه‌ریزی‌های متنوعی نیز دارد. در رابطه با میزان گنجایش این دستگاه باید بیان کنیم که قابلیت تولید قهوه فرانسه تا فنجان را داشته و همچنین در قسمتی از آن سینی چکه گیر نیز وجود دارد. قابلیت فشار بخار این محصول تا 10 بار است و توانی به اندازه 1750 وات نیز دارد . قابلیت تولید کف شیر یکی دیگر از ویژگی‌های محبوب این بهترین مارک قهوه ساز خانگی است.

بهترین مارک قهوه ساز خانگی

  1.  بهترین مارک قهوه ساز خانگی، برند مباشی مدل ECM2016

مباشی برندی است که انواع قهوه سازها را با قابلیت‌ها و ویژگی‌های متنوعی روانه بازار می‌کند و بی‌شک آن را می‌توان یکی از بهترین قهوه ساز خانگی در بازار معرفی کرد. این مدل قهوه ساز تقریبا به اندازه 3 کیلوگرم وزن دارد و جنس بدنه آن از استیل ضد زنگ نیز ساخته شده است. این مدل قهوه ساز در دسته‌ی نیمه صنعتی به شمار رفته و تقریبا توانی به اندازه 1350 وات و قابلیت فشار بخار تا 20 بار را دارد .

این نوع قهوه ساز، مخزنی به ظرفیت 1.1 لیتر دارد و مخزن آب آن هم به اندازه 1.1 لیتر است، به کمک این دستگاه می‌توان محصولاتی چون اسپرسو، کاف لاته، کاپوچینو و موکا نیز تهیه کرد. این نوع اسپرسوساز قابلیت برنامه ریزی ندارد دارای قابلیت‌هایی چون سیستم خاموشی خودکار، سیستم گرم کردن فنجان، سیستم محافظت و کنترل در برابر فشار و دمای بالا و … است. این مدل اسپرسوساز نیز قابلیت استفاده از پودر قهوه را دارا بوده و دارای نمایشگر آماده به کار نیز هستند. مباشی قطعا یکی از بهترین مارک قهوه ساز خانگی در بازار است.

بهترین مارک قهوه ساز خانگی

  1. بهترین مارک قهوه ساز خانگی، برند نوا مدل 149 NOVA

یکی دیگر از بهترین مارک قهوه ساز خانگی، برند نوا است، این مدل قهوه ساز، دارای سیستم کاپوچینو ساز بوده و تقریبا توانی به اندازه 1250 وات نیز دارد. ظرفیت مخزن این نوع قهوه ساز از برند نوا به اندازه 1.5 لیتر است و قابلیت تنظیم میزان بخار به صورت دستی را دارا هستند. این نوع قهوه ساز برای تولید قهوه از پودر قهوه استفاده می‌کند و توانی به معادل 1250 وات نیز دارد .

بهترین مارک قهوه ساز خانگی

سخن آخر بررسی بهترین مارک قهوه ساز خانگی

برندهای مختلفی انواع دستگاه قهوه ساز را تولید و روانه‌ی بازار می‌کنند و انتخاب بهترین برند قهوه ساز خانگی از میان آن‌ها، با چالش‌های خاصی همراه بود. در این مقاله خواستیم با مروری بر ویژگی‌های بهترین برند قهوه ساز خانگی، در شناخت بهترین قهوه ساز خانگی به شما کمک کرده باشیم؛ از همراهی شما تا پایان متشکریم.

بیشتر بخوانید: