فورپینا با در نظر گرفتن روش‌های متنوع پرداخت، خرید آسان و دلچسبی را برای کاربرانش رقم می‌زند. روش پرداخت در این فروشگاه اینترنتی بستگی به محل سکونت خریدار دارد که دو حالت برای آن پیش‌بینی شده است؛ ۱) محل تحویل در تهران، ۲) محل تحویل در سایر نقاط ایران

 

سفارش‌دهندگان ساکن شهر تهران

 

مشتریان عزیز ساکن تهران می‌توانند هزینه سفارش خود را با یکی از سه روش پرداخت آنلاین، کارت به کارت و همچنین پرداخت در محل، پرداخت کنند.

در روش پرداخت کارت به کارت، وجه سفارش تنها باید به شماره کارت مندرج در صفحه ثبت سفارش ارسال شود و طبیعی است که در صورت پرداخت به شماره‌ کارتی غیر از شماره مذکور، هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده فورپینا نخواهد بود. پس از تأیید واریز وجه، فرآیند پردازش و ارسال کالا آغاز و پیامک تأیید سفارش برای مشتری ارسال می‌شود.

لازم به ذکر است تمام سفیران فورپینا به دستگاه کارت‌خوان مجهز شده‌اند و در روش پرداخت در محل، مشتریان می‌توانند وجه سفارش را به صورت نقدی یا از طریق دستگاه کارت‌خوان بپردازند. این روش پرداخت برای سفارشات با مبالغ بالاتر از پنج میلیون تومان انجام میشود و به شرح زیراست : از مبلغ ۵ تا ۱۰ میلیون تومان (۵۰ درصد) / از مبلغ ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان (۴۰ درصد) / از مبلغ ۲۰ میلیون تومان بیشتر (۳۰درصد)، مبلغ کالا را هنگام سفارش به عنوان پیش پرداخت واریز کنند تا فرآیند پردازش و ارسال کالا آغاز شود . (این روش پرداخت فقط برای مناطق ۲۲ گانه شهر تهران فعال می باشد)

سفارش‌دهندگان سایر شهرها

 

مشتریان محترم ساکن شهرهایی غیر از تهران می‌توانند وجه سفارش خود را از دو روش پرداخت آنلاین و پرداخت کارت به کارت بپردازند. وجه قابل پرداخت، تنها بابت هزینه محصولی است که سفارش داده شده و هزینه‌های مربوط به پست و باربری به صورت پس‌کرایه و مستقیماً به مأمور پست یا باربری پرداخت می‌شود.

 

 

جزییات روش‌های پرداخت

 

چهار روش پرداخت شامل درگاه اینترنتی، پرداخت نقدی، پرداخت با کارت بانکی در محل تحویل کالا و پرداخت کارت به کارت برای مشتریان گرامی در نظر گرفته شده که به شرح زیر است:

 

۱- درگاه اینترنتی

 

همگی کاربران فورپینا می‌توانند هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت در سبد خرید ثبت کنند. پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست. در این شرایط، سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود.

 

۲- پرداخت نقدی در محل تحویل

 

به کاربران گرامی توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. با وجود این، برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل دارند هزینه سفارش خود را هنگام دریافت کالا پرداخت کنند، فورپینا این امکان را نیز فراهم آورده تا در صورتی که آدرس تحویل سفارش، تهران یا یکی از شهرهای تحت پوشش تحویل اکسپرس فورپینا باشد، این عزیزان هزینه را هنگام تحویل سفارش به صورت نقدی پرداخت کنند.

 

۳- پرداخت با کارت بانکی در محل تحویل

 

از آنجا که همگی ماموران تحویل سفارش فورپینا دارای دستگاه‏‏‌های کارت خوان سیار (POS) هستند، می‌توان هنگام تحویل سفارش در محل، با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب، فرایند پرداخت را به انجام رساند.

 

۴- پرداخت کارت به کارت

 

کاربرانی که امکان پرداخت اینترنتی از طریق درگاه اینترنتی فورپینا و یا پرداخت در محل ندارند، می‌توانند وجه سفارش خود را به شماره کارت های متعلق به این فروشگاه اینترنتی کارت به کارت کنند. جهت پرداخت به صورت کارت به کارت می‌توان از دستگاه عابر بانک و یا کارت به کارت اینترنتی استفاده کرد.

 

نکات مهم:

 

  • در صورتی که پرداخت سفارش از طریق اینترنتی پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.
  • به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.