به‌دنبال این مطلب به خصوصیت های این نوع از سیستم های تهویه مطبوع و شیوه ی کارایی آن‌ها اشاره خوا هیم داشت.
استفاده از رادیاتورها از دوران های گذشته به جهت تامین هوایی گرم و مناسب رایج بوده، و این امکانات گرمایشی از اول اختراع با راحتترین شیوه به کارگیری تولید شدند. با مدرنیته شدن دنیای جدید و پیشرفت تکنولوژی رادیاتورها نیز دستخوش تغییرات اصلی شده و به صورت امروزی مدرن دیده میشوند.

 

طرز استفاده شوفاژ برقی


به جهت برخورداری از سطح ایمنی بالا و بازدهی مناسب به یکی‌از ابزارهای متداول تولید حرارت و گرما در اکثر ساختمان ها تبدیل شده است. شوفاژ برقی نوع توسعه یافته و مدرن همان رادیاتور های آبی و پکیج به حساب آورده می شوند که پیرو مطلب ذیل به شیوه کاربرد و خصوصیت های این سیستم ها برای متوجه شدن بهتر اینکه رادیاتور شوفاژ برقی چطور عمل می نماید میپردازیم.

 

تولید گرما و هوایی مناسب در فضای داخلی از نیازها ومقدمترین اصول هر بنا ی ساختمانی به حساب می آید اکثراشخاص درپی تجهیزاتی توسعه یافته و در عین حال پر کاربرد می باشند. رادیاتور برقی به نوعی تولید گردیده که قابل نصب و اجرا در ساختمان های مسکونی، اداری و یا تجاری هستند. انگیزه نامگذاری این سبک رادیاتور به جهت روش تامین انرژی آنهاست که بدین نام در بازار شناخته میگردند. رادیاتورهای برقی نیز از دید ساختار و کارایی حدودا با مقداری تفاوت شبیه دیگر سبک های رادیاتور می باشند. 

 

شوفاژ برقی


شوفاژ برقی چگونه کار می کند


برای  اینکه بدانیم رادیاتور برقی چه می باشد و شوفاژ برقی چه طور عمل می نماید به ساختار و طرز کارایی این نوع از سیستم های گرمایشی پرداخته ایم. همانطور که گفتیم شوفاژ برقی نوع توسعه یافته و امروزی این تولیدات به حساب می آید. و به جهت کمتر به کار رفتن شاید برای شما هم پرسش پیش آمده که روش کارکرد این امکانات به چه صورت میباشد. بدین ترتیب برای پاسخ به سوال ذهنتون با فورپینا همراه شوید. با استقبال آحاد مصرف کننده ها از این نوع سیستم گرمایشی مکمل، شرکتهای بسیاری در زمینه ی طراحی وساخت رادیاتور های برقی اکنون به تولید میپردازند و هر ساله با اعتنا به نیاز بازار تعداد بی شماری دستگاه ساخته و در دست مصرف کننده قرار میدهند. از برندهای مطرح و دارای اعتبار در این باره می شود به شوفاژ برقی میدیا اشاره داشت که مطابق استانداردهای بین المللی به روش امروزی طراحی و تولید شده اند.

شوفاژ برقی


برای ارزیابی اینکه شوفاژ برقی چه گونه عمل می نماید به کارایی این دسته از امکانات حرارتی اشاره داریم. شیوه ی کارایی شوفاژ برقی به این شکل میباشد که درون مخزن ماده سیال رادیاتور از روغن نسوز و بدون احتیاج به تعویض استفاده شده است. با اتصال به برق و روشن شدن دستگاه المنت های در نظر گرفته شده در کف بدنه داغ گردیده و گرمای تولید شده به روغن درون مخزن منتقل میشود. روغن گرم به سمت بالا رفته و روغن سرد به سمت پایین و المنت های درون لوله ها به گردش در می آید و در این چرخه روغن گرم شده حرارت خود را از دست داده به پره ها منتقل میکند و سبب گرم شدن بدنه شوفاژ شده و گرمای مورد نیاز محیط که توسط ترموستات تنظیم شده را به فضای مورد نظر انتقال می دهد، موجب رسیدن به دمای دلخواه شده و پس از این ترموستات گرم شدن المنت را قطع کرده و تا زمانی که دمای محیط به درجه کمتر از تنظیمات نرسیده همچنان قطع مانده و شروع به کار دوباره اش مستلزم رسیدن دمای محیط به کمتر از درجه تنظیم شده است.


شرکت های تولید کننده ای که در حال حاضر مشغول طراحی و توسعه و تولید این وسیله هستند به صورت کلی آنرا پرتابل یعنی حمل و نقل و جا به جایی آسان طراحی کرده و برای مکان هایی که با کمبود جا افراد مواجه هستند گزینه ی بسیار خوبی محسوب میشوند. برای نصب و راه اندازی به یک پریز برق احتیاج است و این از مزایای ویژه این محصول در دسته کالاهای گرمایشی به شمار می آید. عدم تولید گازهای گلخانه ای را به ویژگی های این محصول اضافه کنیم باعث میشود طرفداران محیط زیست هم دوستدار این محصول شده و خرید آنرا نسبت به دیگر کالاها ترجیح دهند. تنها عیبی که می توان از این محصول گرفت مصرف برق و هزینه گزاف آن است که اگر با محاسبه فضا و متراژ انتخاب کنیم و دردسرهای دیگر وسایل را در نظر بگیریم میتوان گفت خرید مطمئنی کرده ایم.
برای اطلاعات بیشتر و توضیحات تکمیلی به صفحه دسته بندی محصولات گرمایشی وب سایت تخصصی لوازم خانگی فورپینا مراجعه فرمایید.