برنج ایرانی با ته دیگ طلایی

امروزه دیگر خبری از دیگ­ های قدیمی و بزرگ برنج نیست، در عوض در خانه­ ها وسیل ه­ای بسیار کاربردی و راحت برای طبخ برنج به نام پلوپز وجود دارد. پلو پز برای افرادی که شاغل هستند و خیلی وقت چندانی برای تهیه برنج ندارند ایده­ آل می­ باشد. البته اینکه چه پلوپزی مناسب شما است و چگونه می­توانید از طریق فروشگاه اینترنتی فورپینا تهیه نمایید موضوعی است که در ادامه به آن اشاره می­کنیم.

امروز می­خواهیم در مورد دستگاهی صحبت کنیم که چند سالی است جای خود را در آشپزخانه های ایرانی باز کرده است. قبلا خانوم ­های ایرانی زیاد از پلوپز استفاده نمی­ کردند، اما امروزه تمایل آنها به استفاده از پلوپز بسیار بیشتر شده است. اگربخواهیم تاریخچه مختصری از این دستگاه بیان کنیم زمان اختراع و استفاده از آن به جنگ جهانی دوم برمی­گردد. شرکت سونی اولین دستگاه پلوپز را برای سربازان ژاپنی ساخت سپس به مرور زمان شرکت­های دیگر نیز به ساخت آن روی آوردند.

خرید پلوپز

اگر بخواهیم پلوپزها را تقسیم بندی کنیم میتوانیم به سه دسته مختلف اشاره کنیم :

اولین نوع پلوپز­های ساده هستند که تنها مجهز به یک تایمر و المنت جهت گرم کردن قابلمه داخل پلوپز می­باشند.

نوع دوم آنها مولتی کوکر­ها یا همان غذاپزهای چند حالته است، که می­توانند تا 48 برنامه پخت برای غذاهای مختلف داشته باشند.

نوع سوم آنها نیز علاوه بر پلوپز کار زودپز را نیز انجام میدهند.

جنس پلوپز :

به طور معمول جنس پلوپز باید از استیل یا از نوع لعابی باشد، زیرا تنها این دو جنس را آب برنج نمی­تواند از بین ببرد، اما اگر از آلیاژ دیگری در ساخت ظرف پلوپز استفاده شود احتمال زنگ زدگی در آن وجود خواهد داشت.

داخل پلوپز از یه دیگ تشکیل شده که با توجه به مدل آن ظرفیت‌های مختلفی دارد. از 2 تا 18 نفره تولید می­شوند. به طور کلی برای جلوگیری از چسبیدن برنج به دیگ جنس آن را از تفلون انتخاب می­کنند.

داخل دستگاه هم یک المنت وجود دارد که وظیفه تامین حرارت برای پخت برنج را بر عهده دارد.

در گذشته این طرز فکر وجود داشت که پلوپز مصرف برق بالایی دارد. اما بیشترین میزان مصرف انرژی برای یک پلوپز نهایتا 900 وات است. البته چون در کشور ما گاز بسیار ارزان­تر است این طرز فکر به وجود آمده وگرنه در کشورهای اروپایی که همه حامل­های انرژی گران هستند مردم بیشتر به استفاده از وسایل برقی روی می­ آورند.

پلوپز هشت نفره پارس خزر

چرا باید از پلوپز استفاده کنیم

نکته بسیار حائز اهمیت در پلوپز این است که با پخت برنج درآن خواص برنج از دست نمیرود.

اعتقادی که بین خانوم­های ایرانی وجود دارد این است که کسانی که از پلوپز استفاده می­کنند، کدبانوهای خوبی نیستند و حتما باید وقت بیشتری صرف کنند تا برنج را آبکش نمایند. ولی نکته اینجاست که با آبکشی برنج شما بسیار از خواص آن را همراه آب دور می­ریزید. درگذشته میزان خانه ­داری یه خانوم را از کیفیت پخت برنج و عطر و میزان قد کشیدن آن مشخص می­کردند. اما این طرز فکر بسیار کهنه و قدیمی شده است. درحال حاضر به دلیل مشغله زیادی که خانوم­ ها دارند و یا بیرون از خانه مشغول به کار هستند، استفاده از تکنولوژی­ های به روزتر بسیار متداول شده. خانوم ­های شاغل می­ توانند برنج را درون پلوپز گذاشته و با دادن تایم به آن وقتی به خانه برمی­گردند با برنج پخته شده و خوشمزه مواجه شوند و با آسودگی به فعالیت در بیرون از منزل بپردازند. درصورتی که با قابلمه به هیچ وجه چنین کاری امکان پذیر نیست. حتی زمانی که مهمان می­ آید شما می­توانید هم وقت بیشتری را برای معاشرت بگذارید هم برنج سریع­تری را آماده نمایید. البته اگر عاشق ته دیگ هستید من به شما استفاده از پلوپزهایی که برنامه­ هایی برای درست کردن ته دیگ دارند را پیشنهاد میکنم از جمله پلوپز پارس خزر.

ما در فروشگاه اینترنتی فورپینا سعی کرده ­ایم تا بهترین تجربه خرید اینترنتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و انواع پلوپز را برای راحتی انتخاب و خرید در سایت موجود نماییم. شما می­توانید از بین مارک‌های ایرانی پلوپز پارس خزر، یا مارک­های خارجی مثل پلوپز تفال، مولینکس، فلر و انواع دیگر آن را همراه گارانتی به صورت آنلاین سفارش دهید و در اسرع وقت محصول خود را درب منزل تحویل بگیرید.